Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 12d. 13:38 , atnaujinta: 2016 rugpjūčio 12d. 14:40

Perstumdymai Maskvoje: darbo neteko Kremliaus administracijos vadovas Sergejus Ivanovas

Sergejus Ivanovas.
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr. / Sergejus Ivanovas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo įsaku atleido iš pareigų ilgametį savo sąjungininką, Kremliaus administracijos vadovą Sergejų Ivanovą.

Kaip pranešė Kremliaus spaudos tarnyba, V.Putinas savo įsaku taip pat paskyrė S.Ivanovą specialiuoju prezidento atstovu aplinkosauginės veiklos, ekologijos ir transporto klausimais.

S.Ivanono, kuris ilgą laiką buvo laikomas potencialiu V.Putino įpėdiniu prezidento poste, vietą užims beveik nežinomas Antonas Vaino – šis diplomatas ir politikas yra pirmojo okupuotos Estijos komunistų lyderio Karlo Vaino anūkas.

A.Vaino iki šiol ėjo vyriausybės administracijos vadovo pareigas.

„Scanpix“ nuotr./Antonas Vaino
„Scanpix“ nuotr./Antonas Vaino

Nors V.Putinas teigė, kad permainų pasiprašė pats S.Ivanovas, esą pernelyg užsisėdėjęs vienoje vietoje, toks paaiškinimas gana juokingas, o šis sprendimas – visiškai netikėtas.

Valstybinė televizija penktadienį parodė reportažą apie V.Putino, S.Ivanovo ir naujojo prezidento administracijos vadovo Antono Vaino susitikimą.

„Suprantu Jūsų norą pereiti dirbti į kitą veiklos sritį ir labai tikiuosi, kad Jūs ir naujoje vietoje panaudosite visas savo turimas žinias efektyviam darbui “, – sakė V.Putinas.

Buvęs KGB agentas S.Ivanovas yra – ar bent iki šiol buvo – itin artimas V.Putino patikėtinis, o prezidento administracijos vadovo postas – vienas svarbiausių dabartinėje Rusijoje.

S.Ivanovas su V.Putinu susipažino dar darbo KGB laikais 1976 metais. Abu tuomet išvažiavo į Europą – V.Putinas į SSRS satelitą Rytų Vokietiją, o S.Ivanovas, kvalifikuotas anglų kalbos filologas, į Skandinavijos šalis.

1998-aisiais, kai V.Putinas tapo KGB įpėdinės Federalinės saugumo tarnybos vadovu, S.Ivanovas buvo paskirtas jo pavaduotoju.

Vėliau jis tapo gynybos ministru, vicepremjeru. Apie jį kaip V.Putino įpėdinį kalbėta jau ir 2007 metais, bet tada prezidentas pasirinko D.Medvedevą.

Kas įvyko dabar, nežinoma, bet vieni analitikai jau prabilo apie nuožmius vidaus mūšius Kremliuje. Kita vertus, yra ir nuomonių, kad S.Ivanovo nė negalima vadinti atleistu, kadangi jis gauna kitas, nors ir kuklesnes pareigas. Esą perstumdymai suplanuoti.

„Tai, kad Putinas savo dešiniąja ranka paskiria Antoną Vaino, stebėtojams nebeleis sakyti, jog Rusijoje valdžią perima šnipai ir apsaugininkai“, – „Twitter“ pastebėjo Niujorko universiteto Globalinių reikalų centro profesorius Markas Galeotti, neseniai pristatęs tyrimą apie Rusijos saugumo tarnybas.

Jam atrodo, kad Rusijos prezidentui „visų svarbiausia ištikimybė ir tam tikra kompetencija“.

Nebedirbs ir Saugumo taryboje

„Dirbame sėkmingai, esu patenkintas tuo, kaip vykdote užduotis Jums priskirtose srityse. Gerai pamenu mūsų susitarimą, kai daugiau nei prieš ketverius metus prašėte manęs panaudoti Jus šioje veiklos srityje, prezidento administracijos vadovo pareigose“, – apie naująjį savo patikėtinį A.Vaino kalbėjo V.Putinas.

Pasak Rusijos prezidento, Estijoje gimęs A.Vaino kelerius pastaruosius metus buvo S.Ivanovo pavaduotojas ir dirbo sėkmingai.

63 metų S.Ivanovas taip pat nebedirbs Rusijos saugumo taryboje – aukščiausioje saugumo institucijoje, kuriai taip pat priklauso V.Putinas, abejų parlamento rūmų pirmininkai bei saugumo tarnybų vadovai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min