Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 3d. 14:40

Perversmas Šiaurės Korėjos valdžioje – aukšto karinio posto neteko Kim Jong-uno dėdė

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-unas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-unas

Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong-uno dėdė, užėmęs aukštas pareigas šalies karinėse struktūrose, neteko posto, praneša Pietų Korėjos žiniasklaida.

Pietų Korėjos žvalgybos tarnybų teigimu, 67 metų Chang Song-thaekas buvo atleistas iš svarbiausios Šiaurės Korėjos karinės organizacijos vicepirmininko pareigų.

Dviem artimiems jo padėjėjams lapkritį įvykdyta mirties bausmė.

Jei informacija tiksli, tai – vienas didžiausių perversmų Šiaurės Korėjos vadovybėje nuo to laiko, kai Kim Jong-unas perėmė valdžią iš savo tėvo, praneša BBC.

Buvęs šalies diktatorius Kim Jong-ilas mirė 2011 metais.

Taip pat pranešama, kad dviem artimiausiems Chang Song-thaeko padėjėjams lapkričio gale įvykdytos viešos mirties bausmės.

Pasak BBC, Pietų Korėjos žvalgybos pranešimus sunku patikrinti, praeityje jie yra buvę netikslūs. Vis dėlto jei paaiškės, kad informacija teisinga, tai reikš rimtą galios perskirstymą Šiaurės Korėjos valdžioje.

Chang Song-thaekas yra vedęs Kim Jong-ilo seserį, dabartinio šalies lyderio tetą, ir, apžvalgininkų teigimu, yra galingiausias Šiaurės Korėjos žmogus.

Aštuntajame dešimtmetyje jis padarė karjerą Korėjos darbininkų partijoje, o 1992 metais buvo išrinktas į jos Centro komitetą.

Vis dėlto jis jau yra buvęs politinių valymų taikiniu. 2004 metais, nepaisant glaudžių ryšių su šalies diktatoriaus šeima, jis buvo dingęs iš visuomenės akiračio.

Anuomet pranešta, vėlgi remiantis Pietų Korėjos žvalgybos informacija, kad Chang Song-thaekui skirtas namų areštas. Kiti tvirtino, kad jis išsiųstas „perauklėti“.

Tačiau po dvejų metų jis grįžo į postą. Jis laikytas ekonomikos reformatoriumi ir vienu didžiausią įtaką Kim Jong-unui darančių žmonių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min