Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Petras Auštrevičius badauja drauge su Nadia Savčenko, bet tik vieną dieną

Petras Auštrevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Petras Auštrevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos europarlamentaras Petras Auštrevičius, protestuodamas prieš Rusijos elgesį su separatistų pagrobta ir į Rusijos teritoriją neteisėtai išvežta bei teisiama Ukrainos lakūne Nadia Savčenko, paskelbė bado streiką. Tiesa, Ukrainos lakūnė badauja jau daugiau nei mėnesį, o ją palaikantis P.Auštrevičius badavo tik vieną dieną.

Ukrainos lakūnė N.Savčenko, protestuodama prieš neteisėtą jos kalinimą Rusijoje ir teismą, jau daugiau nei mėnesį yra paskelbusi bado streiką. Jos advokatai teigia, kad N.Savčenko gyvybei gresia pavojus.

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Nadežda Savčenko
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Nadežda Savčenko

N.Savčenko, jau kalėdama Rusijoje, buvo išrinkta Ukrainos Aukščiausios Rados deputate bei Ukrainos delegacijos Europos Taryboje atstove. Tačiau Rusija atsisakė jai suteikti teisinę neliečiamybę ar paleisti iš kalėjimo.

Bado akcija ar iškrovos diena?

Lietuvos europarlamentaras P.Auštrevičius trečiadienį „Twitter“ socialiniame tinkle paskelbė, kad reikalauja, jog Rusija gerbtų tarptautinės teisės normas ir paleistų N.Savčenko. P. Auštrevičius taip pat pareiškė pradedantis bado streiką, kuris bus tęsiamas, kol nebus paleista Ukrainos lakūnė.

P.Auštrevičius savo tinklalapyje pranešė, kad badaus ne vienas. Jo iniciatyva Europos Parlamente pradėta protesto akcija dėl N.Savčenko.

P. Auštrevičiaus teigimu, įvairių Europos Parlamento frakcijų nariai kasdien išsiųs protesto laišką nuolatiniam Rusijos atstovui prie Europos Sąjungos Vladimirui Čižovui, reikalaujant paleisti kalinamą pilotę. Trečiadienį P.Auštrevičius pasirašė ir išsiuntė pirmąjį laišką, šiandien jį siųs viena EP Žaliųjų frakcijos vadovių vokietė Rebecca Harms, vėliau – EP narė čekė Michaela Šojdorova ir kiti europarlamentarai.

„Šiandien yra 55-ta neteisėtai suimtos ir toliau neleistinai kalinamos pilotės N.Savčenko bado streiko diena. Rusijos Federacija yra atsakinga už šiurkščius žmogaus teisių ir laisvių pažeidimus bei už tai, kad N.Savčenko nesuteikiama teisė į teisingą teismą. Primenu, kad N. Savčenko yra demokratiškai išrinkta Ukrainos Aukščiausiosios Rados narė, 2015 m. sausio 26 d. ji tapo ir Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos nare. Esamas diplomatinis statusas Ukrainos pilietei privalo garantuoti teisinę neliečiamybę, Rusija neturi teisės ignoruoti šio fakto“, – trečiadienį teigė EP narys P. Auštrevičius.

P. Auštrevičius, solidarizuodamasis su suimta N. Savčenko, vakar pradėjo bado streiką. Prie akcijos planuoja prisijungti ir kiti protesto laišką pasirašysiantis europarlamentarai, po Lietuvos atstovo EP badaus čekė M. Šojdorova.

Laiške nuolatiniam Rusijos atstovui prie Europos Sąjungos V. Čižovui pažymima, kad nuo 2014 m. gruodžio 13 d. badaujančios pilotės N. Savčenko sveikatos būklė nuolat blogėja, taip pat atkreipiamas dėmesys, kad nėra jokio teisinio pagrindo tolimesniam pilotės kalinimui.

2014 m. spalio 17 d. europarlamentaras P. Auštrevičius kartu su dar 60 Europos Parlamento narių išsiuntė atvirą laišką Rusijos prezidentui V. Putinui, raginantį paleisti neteisėtai kalinamą Ukrainos pilotę. Laiške V. Putinui pabrėžta, kad Rusijos veiksmai N. Savčenko atžvilgiu iš esmės pažeidžia Europos Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją, įtvirtintą teisę į teisingą teismą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min