Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 17d. 11:13

Petras Auštrevičius Briuselyje susitiko su kalinamos Ukrainos pilotės Nadijos Savčenko seserimi

Petras Auštrevičius susitiko su Vira Savčenko, Ukrainos pilotės Nadijos Savčenko seserimi
P.Auštrevičiaus nuotr. / Petras Auštrevičius susitiko su Vira Savčenko, Ukrainos pilotės Nadijos Savčenko seserimi

Europos Parlamento narys Petras Auštrevičiaus Briuselyje susitiko su neteisėtai sulaikytos ir Rusijoje kalinamos Ukrainos karinių oro pajėgų pilotės Nadijos Savčenko seserimi Vira Savčenko.

P.Auštrevičius pilotės seseriai pranešė, kad Europos Parlamente (EP) tęsiama vasario 4-ąją pradėta protesto akcija – jau daugiau kaip 50 europarlamentarų išsiuntė protesto laišką nuolatiniam Rusijos atstovui prie Europos Sąjungos Vladimirui Čižovui, reikalaujant paleisti kalinamą pilotę. Laiškai su vis kito EP nario parašu V. Čižovui ir toliau siunčiami kasdien.

„Nesiruošiame nuleisti rankų – tęsime spaudimą ir priminsime, kad už šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus tiesiogiai yra atsakinga Rusijos valdžia, sufabrikavusi N. Savčenko bylą. Prašome perduoti Nadijai mūsų ryžtą tęsti kovą už jos išlaisvinimą, linkime išlikti tokiai pat stipriai, kaip iki šiol“, – teigė V. Savčenko į Briuselį pakvietęs EP narys P. Auštrevičius.

V.Savčenko teigimu, jos sesers kalinimas ir Rusijos teismų sprendimai tik įrodo, kad šios šalies valdžiai žmogaus gyvybė nieko nereiškia.

„Putinas yra bailys, nes kariauja su moterimi. Šiandien mes gyvename viltimi ir tikimės, kad artimiausiu metu Nadijos padėtis pasikeis“, – teigė V. Savčenko, taip pat susitikusi su EP „Europietiškos Ukrainos“ draugų grupe, EP pirmininku Martinu Schulzu ir EP nariais.

2014 m. birželį neteisėtai sulaikyta ir Rusijoje įkalinta Ukrainos karinių oro pajėgų pilotė N. Savčenko nelaisvėje praleido jau daugiau kaip 300 dienų. N. Savčenko yra demokratiškai išrinkta dabartinės Ukrainos Aukščiausiosios Rados narė, 2015 m. sausio 26 d. ji tapo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos nare.

facebook.com/Batkivshchyna nuotr./Nadia Savčenko
facebook.com/Batkivshchyna nuotr./Nadia Savčenko

Europos Parlamento narių laiške nuolatiniam Rusijos atstovui prie ES V. Čižovui pažymima, kad nėra jokio teisinio pagrindo pilotės kalinimui, primenama, kad esamas diplomatinis statusas Ukrainos pilietei privalo garantuoti teisinę neliečiamybę.

2014 m. spalio 17 d. europarlamentaras P.Auštrevičius kartu su dar 60 Europos Parlamento narių išsiuntė atvirą laišką Rusijos prezidentui V. Putinui, raginantį paleisti neteisėtai kalinamą Ukrainos pilotę. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min