Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 06 05, 21:38

Petro Porošenka apie Kijevo LGBT paradą: „Vertinu tai kaip krikščionis ir europietiškas lyderis“

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka spaudos konferencijoje pareiškė, kad neturi nieko prieš homoseksualų Kijeve šį savaitgalį rengiamą „Lygybės maršą“, skelbia naujienų agentūra „Interfax“.
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka / „Scanpix“/AP nuotr.

„Aš žvelgiu į tai kaip krikščionis ir europietiškos valstybės lyderis“, – sakė jis. „Nematau jokių trukdžių, kad tokios eitynės neįvyktų. Tai yra kiekvieno piliečio konstitucinė teisė ir jie ja gali naudotis“, – pridūrė jis.

Tiesa, pats šalies prezidentas neketina dalyvauti šiose homoseksualių žmonių teisių gynybai skirtose eitynėse.

Birželio 4 dieną Kijevo meras Vitalijus Klyčko paragino eitynių dalyvius susilaikyti nuo maršo organizavimo. Pasak jo, Ukrainos sostinėje nėra jokio pagrindo kalbėti apie priekabiavimą ar užgauliojimą, o maršo rengėjai gali sukelti neramumus šiuo sunkiu šaliai metu, kai kariaujama Rytų Ukrainoje.

Eitynes pakomentavo ir ultranacionalistinėmis pažiūromis pasižyminčio judėjimo „Pravyj sektor“ lyderis Dmytro Jarošas. „Man mažiausiai rūpi žmonės su seksualiniais nukrypimais. Man jų tik gaila“, – sakė šios organizacijos vadovas.

Praėjusių metų paradas, organizuotas Kijeve liepos 5 dieną, buvo atšauktas dieną prieš, miesto merui V.Klyčko pažymėjus, jog toks laikas netinka tokiems renginiams, kurie neprisideda prie pagalbos kariaujančiai šaliai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min