Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Petro Porošenka birželį ketina susitikti su Vladimiru Putinu

Petro Porošenka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Petro Porošenka
Šaltinis: 15min.lt/BNS
0
A A

Naujai išrinktas Ukrainos prezidentas Petro Porošenka birželį ketina susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

„Susitikimas su Rusijos vadovu turės didelį poveikį“, – teigė P.Porošenka, kurį cituoja News.liga.net.

„Kalbant apie mūsų santykius su Rusija – tai mūsų didžiausia kaimynė. turime sustabdyti karą, užtikrinti taikos Rytų Ukrainoje neįmanoma be susitikimo su Rusijos vadovybe. Susitikimas bus surengtas pirmoje birželio pusėje“, – teigė naujas Ukrainos vadovas.

Nori tęsti ginkluotą operaciją prieš separatistus šalies rytuose

P.Porošenka, paskelbęs pergalę Ukrainos prezidento rinkimuose, pirmadienį pareiškė norintis tęsti karinę operaciją prieš separatistus šalies rytuose, tačiau taip pat užtikrinti, kad ji taptų „veiksmingesnė“.

Pritariu, kad operacija turi būti tęsiama, bet reikalauju, kad jos formatas būtų pakeistas, – sakė P.Porošenka.

„Pritariu, kad operacija turi būti tęsiama, bet reikalauju, kad jos formatas būtų pakeistas“, – P.Porošenka sakė žurnalistams kitą dieną po rinkimų.

„Ji turi būti trumpesnės trukmės ir veiksmingesnė“, – pažymėjo jis.

Ukrainos išrinktasis prezidentas P.Porošenka ragina spręsti Krymo klausimą

Milijardierius P.Porošenka, paskelbęs pergalę Ukrainos prezidento rinkimuose, pirmadienį pareiškė, kad vienu iš svarbiausių jo uždavinių taps Rusijos aneksuoto Krymo klausimo sprendimas.

„Vienu iš pirmųjų prezidento (ir) visos Ukrainos valdžios veiklos prioritetų taps Krymo klausimo sprendimas: Krymo grąžinimas Ukrainai, Kryme gyvenančių ukrainiečių, kurie dėl savo „ukrainietiškumo“ dabar patiria itin didelį spaudimą, apsauga“, – jis sakė per Kijeve vykusią spaudos konferenciją.

P.Porošenka pridūrė, kad Ukrainos užsienio politikos prioritetas bus integracija į Europą.

„Naujosios valdžios prioritetas bus eurointegracija – ji pelnė milžinišką palaikymą tarp rinkėjų, dalyvavusių prezidento rinkimuose, – teigė jis. – turime ryžtingų ir ambicingų šalies modernizacijos planų. Prioritetai – kova su korupcija, nepriklausoma teisminė valdžios šaka.“

Žada, kad Ukraina netaps „dar vienu Somaliu“

P.Porošenka taip pat žada, kad neleis prorusiškiems sukilėliams separatistų kontroliuojamų šalies rytų paversti dar vienu Somaliu.

„Negali būti derybų su teroristais, – sakė P.Porošenka žurnalistams. – Jie siekia Donbasą paversti Somaliu. Niekam neleisiu taip elgtis su mūsų valstybe, ir tikiuosi, kad Rusija pritars mano požiūriui“.

Patvirtino planuojantis parduoti savo verslą po prisaikdinimo

P.Porošenka taip pat patvirtino ketinimus parduoti savo verslo aktyvus, kai tik perims valstybės vadovo postą.

„Kalbant apie mano verslą, sutartis su investicijų bendrove dėl pirkėjų paieškos bus sudaryta tuojau po to“, – P.Porošenka sakė žurnalistams per pirmadienį paryčiais surengtą spaudos konferenciją jo rinkimų štabe.

Ankstesniuose žiniasklaidos pranešimuose nurodoma, kad 2005 metų kovą tapęs Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos vadovu, P.Porošenka visų savo verslo aktyvų valdymą perdavė Petro Porošenkos uždarajam nediversifikuotajam verslo investicijų fondui (ZNKIF), kuris vėliau buvo pervadintas „Prime Asset Capital“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min