Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Petro Porošenka stoja prie Ukrainos vairo: prezidentas naujas, komanda – Viktoro Juščenkos palikimas

Inauguracijos ceremonija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Inauguracijos ceremonija
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujai išrinktas Ukrainos prezidentas Petro Porošenka šeštadienį prisiekė Aukščiausiojoje Radoje. Per savo rinkimų kampaniją jis jis žadėjo „naują gyvenimą Ukrainai“. Vis dėlto, didžiąją dalį jo komandos sudaro buvusio šalies prezidento „Viktoro Juščenkos eros pareigūnai“.

Kaip rašo „The Deutsche Welle“, 48-erių Petro Porošenka yra jauniausias iš penkių šalies vadovų po Sovietų Sąjungos subyrėjimo 1991 metais. Skirtingai nei jo pirmtakai, jis laisvai kalba angliškai, yra žymiai turtingesnis – jo turtai vertinami daugiau kaip milijardu dolerių.

Per savo rinkimų kampaniją jis ukrainiečiams žadėjo „naują gyvenimą“ be korupcijos. Tarp jo pažadų buvo dar vienas – atsiimti Krymą iš Rusijos, kuri jį aneksavo. Šeštadienį savo inauguracinėje kalboje jis dar kartą pakartojo, kad „Krymas yra ir bus Ukrainos“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Inauguracijos ceremonija
AFP/„Scanpix“ nuotr./Inauguracijos ceremonija

„The Deutsche Welle“ rašo, kad šokolado magnato P.Porošenkos politinė karjera prasidėjo 1998 m., kai jis tapo Aukščiausiosios Rados deputatu nuo Jungtinės Ukrainos socialdemokratų partijos. Kritikai šią partiją vadino „oligarchų klubu“. Anot naujienų agentūros AFP, P.Porošenka stipriai prisidėjo prie Viktoro Janukovyčius Regionų partijos įkūrimo, tačiau 2001 m. jis nutraukė politinius ryšius su Leonidu Kučma ir V.Janukovyčiumi bei tapo opozicinio bloko „Mūsų Ukraina“ lyderio Viktoro Juščenkos rėmėju. 2004-aisiais V.Juščenkai tapus šalies prezidentu, P.Porošenka kurį laiką buvo stojęs prie Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vairo, tačiau kilus nesutarimams su tuometine premjere Julija Tymošenko, jis iš pareigų pasitraukė. 2009 m. šokolado karaliumi tituluojamas P.Porošenka buvo paskirtas Ukrainos užsienio reikalų ministru ir grąžintas į Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovo vietą. Po metų, kai į valdžią atėjo V.Janukovyčius, jis keletą mėnesių buvo Prekybos ir ekonominio vystymosi ministru, tačiau netrukus grįžo į Aukščiausiąją Radą kaip parlamentaras, dirbo Integracijos į Europą komitete.

Anot „The Deutsche Welle“, nors Maidano protestuotojai reikalavo politinių pokyčių, panašu, kad P.Porošenkos prezidentavimas bus savotiškas V.Juščenkos komandos sugrįžimas. V.Juščenka yra artimas P.Porošenkos bičiulis, be to, V.Juščenka yra jo dvynukių krikštatėvis.

V.Juščenkos palikimas

Kadangi V.Juščenka šiuo metu itin nepopuliarus, P.Porošenka vengė afišuoti jų draugystę per Ukrainos prezidento rinkimų kampaniją. Tačiau žvilgtelėjus į jo komandą, matyti, kad ją sudaro „pareigūnai iš V.Juščenkos eros“.

Žvilgtelėjus į jo komandą, matyti, kad ją sudaro „pareigūnai iš V.Juščenkos eros“.

P.Porošenkos rinkimų kampanija rūpinosi Ihoris Hrynivas. 53-ejų parlamentaras ir buvęs Kijevo Strateginių studijų  instituto direktorius kažkada buvo vienas iš V.Juščenkos patarėjų. Vėliau jis parlamente atstovavo partijai „Mūsų Ukraina“.

43-ejų užsienio politikos ekspertas ir diplomatas Valerijus Charly taip pat buvo V.Juščenkos komandos dalis. Per P.Porošenkos rinkimų kampaniją jis buvo atsakingas už užsienio politikos klausimus. 60-metis Romanas Svarychas taip pat grįžo į politiką: buvęs teisingumo ministras dabar konsultuoja P.Porošenką teisiniais klausimais.

Viktoras Baloha, pavyzdžiui, V.Juščenkai prezidentaujant, buvo jo sekretoriato vadovas. Jis vadovavo P.Porošenkos rinkimų kampanijai Vakarų Ukrainos provincijoje – Transkarpatijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min