Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 17d. 15:09 , Atnaujinta: 2015 rugsėjo 17d. 16:46

Petro Porošenka susizgribo – britų žurnalistai pašalinti iš sąrašo, kuriame ir 4 latviai bei 2 estai

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka Slovjanske
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos prezidentas Petro Porošenka Slovjanske
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka nurodė šalies Saugumo tarybai pašalinti iš naujojo sankcijų sąrašo tris britų visuomeninio transliuotojo BBC žurnalistus, pranešė šalies vadovo atstovas Sviatoslavas Cegolka.

„Spaudos laisvė man yra visiška vertybė“, – socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje citavo S.Cegolka šalies prezidentą.

Anksčiau buvo pranešta, kad Ukraina dėl nenurodytos grėsmės saugumui uždraudė atvykti į šalį kelioms dešimtims reporterių, tarp jų trims BBC žurnalistams. P.Porošenka vėlai trečiadienį pasirašė sankcijų sąrašą, į kurį yra įtraukta beveik 400 asmenų, kuriems draudžiama atvykti į šalį.

Įsake, kuris buvo paskelbtas prezidento tinklalapyje, buvo nurodyta, kad šie asmenys, tarp jų trys BBC žurnalistai — du britai – korespondentas Steve'as Rosenbergas ir prodiuserė Emma Wells, taip pat rusas operatorius Antonas Čičerovas, kelia nenurodomas „grėsmes nacionaliniams interesams, nacionaliniam saugumui, suverenitetui ar teritoriniam vientisumui“.

BBC užsienio naujienų redaktorius Andrew Roy žurnalistams paskelbtą draudimą pavadino „gėdingu išpuoliu prieš žiniasklaidos laisvę“.

„Šios sankcijos yra visiškai nederamos ir nepaaiškinamos priemonės prieš BBC žurnalistus, kurie nešališkai ir objektyviai informuoja apie padėtį Ukrainoje, todėl raginame Ukrainos valdžią nedelsiant pašalinti jų pavardes“, – sakoma jo elektroniniu paštu išplatintose pastabose.

Niujorke įsikūręs Žurnalistų gynimo komitetas (Committee to Protect Journalists) savo pranešime irgi pareiškė esąs „nuliūdintas“ dėl šio P.Porošenkos žingsnio.

„Valdžiai gali nepatikti įvykių nušvietimas arba ji gali nesutikti su juo, tačiau įvardyti žurnalistus kaip potencialią grėsmę nacionaliniam saugumui nėra tinkamas atsakas“, – nurodė Komiteto Europos ir Centrinės Azijos programų koordinatorė Nina Ognianova.

Sąraše – keturi latviai ir du estai

Ukrainos prezidento Petro Porošenkos administracija paskelbė asmenų, siejamų su Krymo aneksija ir prorusiškų separatistų veiksmais Donbase, sąrašą, į kurį įtraukti keturi Latvijos ir du Estijos žurnalistai.

Petro Porošenkos administracija paskelbė asmenų, siejamų su Krymo aneksija ir prorusiškų separatistų veiksmais Donbase, sąrašą, į kurį įtraukti keturi Latvijos ir du Estijos žurnalistai.

Buvusiam Latvijos Seimo nariui, rusų kalba leidžiamo laikraščio „Vesti Segodnia“ žurnalistui Nikolajui Kabanovui uždrausta įvažiuoti į Ukrainos teritoriją, kadangi, Ukrainos valdžios nuomone, jo veikla kelia galimą arba realią grėsmę valstybės interesams, saugumui, suverenumui ir teritorijos vientisumui, prisideda prie teroristų veiklos ir (arba) pažeidžia asmenų teises ir laisves, valstybinius interesus, veda prie okupacijos, ekspropriacijos arba teisės į nuosavybę apribojimo arba atėmimo, stabdydama ilgalaikę ekonominę plėtrą ir Ukrainos piliečių teisių ir laisvių visišką užtikrinimą.

Dėl tų pačių priežasčių Ukraina neįsileis dar trijų laikraščio „Vesti Segodnia“ žurnalistų: Vladimiro Bučelnikovo, Eduardo Eldarovo ir Erikės Rugalskos, bei dviejų Estijoje rusų kalba leidžiamo laikraščio „Den za Dniom“ žurnalistų Andrejaus Babino ir Marianos Tarasenko.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

01:00
00:46
00:54

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min