Dabar populiaru
Publikuota 2022 11 24, 21:00

Piemuo ar šnipas – galvosūkis saugumo tarnyboms niekieno žemėje

Hassanas Zahra, ožkų piemuo, ganęs savo gyvulius ant kalno viršūnės palei pietrytinę Libano sieną, buvo bebaigiąs savo darbo dieną, kai jį apsupo grupė Izraelio kareivių.
Ismailas Zahra Tik prenumeratoriams
Ismailas Zahra / „The New York Times“TAMARA SAADE nuotr.

23 metų H.Zahra pasakojo, kad tai nutiko praėjusiais metais – jam buvo uždėti antrankiai, užrištos akys ir jis buvo nuvežtas į tardymo įstaigą Izraelyje, kur buvo apkaltintas šnipinėjimu Libano kovotojų grupuotei „Hezbollah“. Šimtai jo ožkų liko ant kalvos.

„Jie sakė: „Jūs, piemenys, sudarote įspūdį, kad jūs tik ganote savo gyvulius, bet dirbate „Hezbollah“ ir mus stebite, – sakė H.Zahra. – Mes tik prižiūrime savo ožkas, bet jie mumis netiki.“

Nors dvi kariaujančios valstybės, Libanas ir Izraelis, ką tik susitarė dėl jūrų sienos, padėtis išlieka įtempta prie jų sausumos sienos, dėl kurios vis dar ginčijamasi. Laukai aplinkui pilni minų, o spygliuotos vielos tvorą stebi bepiločiai orlaiviai.

Šioje niekieno žemėje keblioje padėtyje atsiduria vyrai, ganantys avis ir ožkas pietų Libane, greta žemės ūkio regiono, vadinamo (Šebos ūkiu (Shebaa Farms), į kurį pretenduoja Libanas, bet kuris šiuo metu yra okupuotas Izraelio, kur jis vadinamas Dovo kalnu.

Piemenys skundžiasi, kad juos ne kartą buvo pagrobę Izraelio kariai, kaltinami juos teikiant „Hezbollah“ informaciją apie kariuomenę ir jos judėjimą šiame rajone.

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min