Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 09 02, 19:37

Pietų Afrikos didmiesčius apėmė plėšikavimo ir smurto banga

Didžiųjų Pietų Afrikos miestų Pretorijos ir Johanesburgo keliuose rajonuose pirmadienį išplito plėšikavimas ir smurtas, prasidėję nuo ankstesnę naktį surengtų išpuolių, regis, nukreiptų prieš užsieniečių valdomas parduotuves.
Riaušininkai Johanesburge plėšia parduotuves.
Riaušininkai Johanesburge plėšia parduotuves. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Anksti pirmadienį Johanesburgo priemiesčiuose Molverne ir Jepestaune buvo apiplėšta ir padegta mažiausiai 50 parduotuvių. Policija į plėšikautojus šaudė guminėmis kulkomis, o šie, smurtui plečiantis, degino gatvėse paliktus automobilius.

Pareigūnai neigė pranešimus, kad tebesitęsiančios riaušės yra ksenofobinio pobūdžio ir kad per šią smurto bangą taikomasi į užsieniečiams priklausančias parduotuves. Pasak pareigūnų, nusikaltėliai parduotuvių nesirinko.

„Ksenofobija tėra dingstis, kuria žmonės naudojasi nusikalstamiems veiksmams vykdyti“, – pirmadienio popietę sakė policijos ministras Bheki Cele. – Tai ne ksenofobija, o grynas nusikalstamumas.“

Pasak Bh.Cele, vyriausybės pagrindinis uždavinys – pasiųsti į neramumų apimtas teritorijas daugiau policininkų.

Dėl smurto Johanesburge policija areštavo 41 žmogų. Dar aštuoni suimti Tembisoje į rytus nuo Johanesburgo, o sostinėje Pretorijoje areštuotas vienas žmogus, nurodė policija.

Pirmadienį socialiniuose tinkluose buvo išplatintas pranešimas, raginantis pietų afrikiečius išvyti užsieniečius ir savo bendruomenių.

Atsišaukime, siejamame su grupe „Sisonke Peoples Forum“, kaltinančia Pietų Afrikos Respublikoje gyvenančius užsieniečius prekyba narkotikais ir darbo vietų perėmimu. Tokie kaltinimai pastaraisiais metais būdavo dažni per reguliarius prieš užsieniečius nukreiptus smurto pliūpsnius Johanesburge ir jo apylinkėse.

Pirmadienį prasiveržusios riaušės buvo panašios į praeitą savaitę Pretorijoje vykusius panašius incidentus, per kuriuos pagrindinį vaidmenį atliko taksistai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min