Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 21d. 22:13

Pietų Australijos valstijoje itin griežtą karantiną lėmė picerijos darbuotojo melas

Koronavirusas Australijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Koronavirusas Australijoje

Pietų Australijos valstijos valdžia paskelbė, kad itin griežtas karantinas valstijoje buvo įvestas be reikalo. Valstijos premjero Steveno Marshallo teigimu, dėl to, kad vienas koronavirusu užsikrėtęs asmuo melavo epidemiologams, buvo manoma, jog paplito itin užkrečiama koronaviruso atmaina su gerokai trumpesniu inkubaciniu periodu nei yra iš tikrųjų.

Kaip skelbia „Huffington Post“, Pietų Australijos valstijos premjeras paskelbė, kad griežtas karantinas, turėjęs galioti šešias dienas, bus atšauktas anksčiau nei planuota.

Jo teigimu, valstijoje vis dar yra nemažas koronaviruso židinys su 25 užsikrėtusiais ir 4,5 tūkst. artimų kontaktų.

Koronavirusu susirgo valstijos sostinės Adelaidės viešbutyje, kuriame karantinuojasi žmonės, apsaugininkas, kuris taip pat dirba ir picerijoje.

Kitas žmogus, kurio pavardė neskelbiama, dirbo kitame viešbutyje ir taip pat užsikrėtė. Jis epidemiologams aiškino užsikrėtęs picerijoje (kurioje dirba aukščiau minėtas asmuo) pirkdamas picą.

Tačiau po kurio laiko paaiškėjo, kad jis melavo: jis picerijoje ne pirko picą, o dirbo, tad, gerokai daugiau kontaktavo su koronavirusu sergančiu asmeniu.

To nežinodami epidemiologai manė, kad vyriškis susirgo po gerokai trumpesnio kontakto, tad padarė išvadą, kad valstijoje plinta itin užkrečiama koronaviruso atmaina.

„Jei šis žmogus būtų sakęs tiesą, mes nebūtume skelbę šešių dienų karantino“, – apgailestavo S.Marshallas.

Išaiškėjus melui epidemiologams teko surasti gerokai didesnę grupę su sergančiuoju kontaktavusių piliečių ir pasirūpinti, kad jie izoliuotųsi.

„Privalome veikti staigiai ir surasti tuos asmenis per 24–36 valandas, kad nutrauktume plitimo grandinę“, – pabrėžė premjeras.

Kaip išaiškėjo picerijos darbuotojo melas?

Išklausius jo istoriją vienam epidemiologui ji nepasirodė įtikinama, tad buvo nuspręsta po kurio laiko dar kartą pakalbėti su šiuo žmogumi.

Antrojo interviu metu jis ir prisipažino, kad picerijoje ne pirko picą, o dirbo kelias pamainas.

Dėl kokių priežasčių jis melavo, iki šiol neaišku.

Pagal dabar galiojančius įstatymus, melavusio vyriškio apkaltinti nėra kuo, bet tokia įvykių seka paskatino diskusijas, ar nereikėtų keisti įstatymų ir numatyti atsakomybę už melavimą epidemiologams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min