Požeminiai smūgiai netoli šalies krantų ties pietiniu Manajaus miestu įvyko apie 15 val. 16 min. vietos (10 val. 16 min. Lietuvos) laiku, o jų židinys glūdėjo apie 14 km gylyje, sakoma Filipinų vulkanologijos ir seismologijos instituto (Phivolcs) pranešime.
Institutas nurodė, kad drebėjimas tikriausiai padarė žalos, bet kol kas nei seismologai, nei vietos civilinės gynybos pareigūnai apie didesnius sugriovimus nepranešė.
„Daug žmonių išbėgo iš namų, nes viduje krito daug daiktų“, – naujienų agentūrai sakė „Phivolcs“ mokslininkas Johnas Deximo.
Filipinai patenka į vadinamąjį Ramiojo vandenyno ugnies žiedą – tektoniškai aktyvią sritį, kur įvyksta daug žemės drebėjimų ir ugnikalnių išsiveržimų.
Pernai liepą mažiausiai du žmonės žuvo ir dar daug buvo sužeista per 6,5 žemės drebėjimą šalies vidurio regione.
2013 metais Filipinams smogė niokojantis 7,1 balo žemės drebėjimas, centrinėse salose pareikalavęs daugiau kaip 220 žmonių gyvybių ir sugriovęs istorinių bažnyčių.
