Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 29d. 16:43

Pietų Korėja parodė jėgą: prie sienos su šiauriečiais numetė aštuonias dideles bombas

Pietų Korėja susprogdino daugiafunkcines bombas MK-84
„Twitter“ nuotr. / Pietų Korėja susprogdino daugiafunkcines bombas MK-84

Pietų Korėjos karinės oro pajėgos numetė aštuonias dideles bombas prie sienos su Šiaurės Korėja, kuri anksčiau antradienį paleido balistinę raketą, praskriejusią virš Japonijos. Vietos žiniasklaida rašo, kad Seulas taip norėjo pademonstruoti jėgą, skelbia „The Independent“.

Numesti sprogmenis įsakė prezidentas Moon Jae-inas, o misiją įvykdė keturi karo lėktuvai F-15K. Taip Kim Jong Uno Šiaurės Korėjai esą buvo parodyta, kaip į bet kokią ataką atsakytų pietiečiai.

Pasienyje buvo numestos daugiafunkcinės bombos MK-84, kurių kiekviena sveria 900 kg ir išmuša 11 metrų žemės. Kariškiai Seule paskelbė, kad visos aštuonios bombos sunaikino taikinį.

Šiaurės Korėja antradienį paleido balistinę raketą, kuri praskriejo virš Japonijos. Šis itin provokuojantis žingsnis sukėlė nerimą visame pasaulyje. Tokijas piktai pareiškė, kad tai yra „beprecedentė, rimta ir sunki grėsmė“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Šiaurės Korėjos raketos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Šiaurės Korėjos raketos

Pchenjanas raketą paleido tokiu metu, kai vyksta bendros Pietų Korėjos ir JAV karinės pratybos.

Praeitą mėnesį Pchenjanas sėkmingai išbandė dvi tarpžemynines balistines raketas (ICBM).

Šie bandymai pademonstravo, kad Šiaurės Korėja tikriausiai pirmąkart įgijo ginklų, galinčių pasiekti Jungtinių Valstijų žemyninę dalį, ir smarkiai padidino įtampą regione.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldo Trumpo kalba Arizonoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Donaldo Trumpo kalba Arizonoje

Tąsyk JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė apokalipsinį perspėjimą nukreipti prieš Šiaurės Korėją „ugnį ir įniršį“.

Jis sakė, kad Vašingtono ginklai yra „parengti ir užtaisyti“, bet Pchenjanas grasino paleisti kelias raketas virš Japonijos teritorijos link Ramiojo vandenyno salos Guamo, kur įsikūrusios svarbios JAV karinės bazės.

Dabar D.Trumpas perspėjo, kad tebėra svarstomos „visos galimybės“ atsakyti į Šiaurės Korėjos veiksmus, įskaitant naujausią balistinės raketos skrydį virš Japonijos.

„Grėsmę keliantys ir destabilizuojantys veiksmai tik padidins Šiaurės Korėjos režimo izoliaciją regione ir tarp visų pasaulio valstybių, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime. – Visos galimybės svarstomos.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min