Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Pietų Korėja: Šiaurės Korėja branduolinį ginklą sėkmingai galės panaudoti tik po 1–2 metų

Sekmadienį Pietų Korėjos gynybos viceministras Suhas Choo-sukas teigė, kad Šiaurės Korėja kol kas nėra ištobulinusi technologijos, leidžiančios branduolinę galvutę nešančiai raketai atlaikyti itin aukštą Žemės atmosferos temperatūrą. Anot viceministro, nors Pchenjanas sparčiai tobulina patį branduolinį ginklą, sėkmingas jo panaudojimas galėtų užtrukti dar vienus ar dvejus metus, praneša „Reuters“.
Šiaurės Korėjoje suorganizuota eisena prieš naujas šaliai taikomas sankcijas
Šiaurės Korėjoje suorganizuota eisena prieš naujas šaliai taikomas sankcijas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Praeitą savaitę JAV žvalgybos tarnybos atskleidė, kad Šiaurės Korėja jau turi branduolinę galvutę, kurią gali nešti raketa.

Savo ruožtu JAV prezidentas Donaldas Trumpas grasino smogti Pchenjanui „ugnimi ir įniršiu“, vėliau pridurdamas, kad „JAV karinis sprendinys ginče su Šiaurės Korėja yra „užtaisytas ir parengtas“.

Šiaurės Korėjos pareigūnai iš tokios D.Trumpo retorikos šaipėsi ir atskleidė detalius planus atakuoti JAV priklausančią Guamo salą, kurioje yra išsidėsčiusios kelios amerikiečių karinės bazės.

Vis dėlto JAV pareigūnai tikina, kad tokia aštri abiejų šalių lyderių retorika dar nereiškia, jog branduolinio ginklo panaudojimo rizika yra neišvengiama.

„JAV ir Pietų Korėja netiki, kad Šiaurės Korėja ištobulino technologiją, leidžiančią raketai atlaikyti itin aukštą atmosferos temperatūrą“, – sekmadienį vietos televizijai sakė Pietų Korėjos gynybos viceministras Suhas Choo-sukas.

Suhas Choo-sukas: „Nemanome, kad jie jau pasiekė tą tašką, tačiau tiesa, kad jie juda jo link. Negalime nurodyti tikslaus laiko, bet tai užtruks mažiausiai vienus ar dvejus metus.“

„Nemanome, kad jie jau pasiekė tą tašką, tačiau tiesa, kad jie juda jo link. Negalime nurodyti tikslaus laiko, bet tai užtruks mažiausiai vienus ar dvejus metus“, – tikino Suhas Choo-sukas.

Viceministro teigimu, greičiausiai Šiaurės Korėja tęs provokacijas, įskaitant branduolinius bandymus. Vis dėlto nepanašu, kad Šiaurės Korėja įsitrauks į tikrą karinį konfliktą.

JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktorius Mike'as Pompeo taip pat mano, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas ir toliau vykdys ginklų bandymus.

„Esu gana tikras, kad jis (Kim Jong Unas) ir toliau bandys tobulinti raketų programą, todėl nenustebčiau, jei įvykdytų dar vieną balistinės raketos bandymą“, – M.Pompeo sakė laidoje „Fox News Sunday“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Mike'as Pompeo
AFP/„Scanpix“ nuotr./Mike'as Pompeo

„Girdėjau žmones kalbant, kad esame ant branduolinio karo slenksčio. Tačiau nėra jokios žvalgybinės informacijos, nurodančios, kad šiandien esame tokioje situacijoje“, – pridūrė CŽV vadovas.

Šiaurės Korėja balistinių raketų bandymus precedento neturinčiu tempu vykdo jau nuo praeitų metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius