Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pietų Korėjoje teisiami nuskendusio kelto įgulos nariai, jiems gresia mirties ir kalėjimo iki gyvos galvos bausmės

Aukų artimieji veržiasi į teismo salę, kur teisiami nuskendusio kelto Sewol įgūlos nariai
„Scanpix“ nuotr. / Aukų artimieji veržiasi į teismo salę, kur teisiami nuskendusio kelto Sewol įgulos nariai
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penkiolika įgulos narių iš Pietų Korėjos kelto, kuriam nuskendus balandį žuvo per 300 žmonių, antradienį stojo prieš teismą dėl įvairių kaltinimų, pradedant aplaidumu darbe ir baigiant žmogžudyste.

Kelto kapitonas 68 metų Lee Joon-seokas ir trys aukšto rango įgulos nariai kaltinami žmogžudyste, todėl jiems gali būti skirta netgi mirties bausmė.

Du kiti įgulos nariai kaltinami pabėgę iš skęstančio laivo ir gali būti pasiųsti į kalėjimą iki gyvos galvos.

Dar devyni jūrininkai kaltinami aplaidumu, už kurį gresia laisvės atėmimo bausmės.

Tačiau aukų artimieji, regis, neabejoja dėl įgulos narių kaltės: jūrininkai, tarp jų kapitonas, dėvintis tik apatines kelnaites, buvo nufilmuoti paskubomis paliekantys smarkiai pasvirusį laivą tuo metu, kai šimtai vaikų, paklusdami įsakymui, laukė tolesnių nurodymų kajutėse ir salėse.

„Scanpix“ nuotr./Nuskendusio kelto Sewol kapitonas Lee Joon-seokas
„Scanpix“ nuotr./Nuskendusio kelto Sewol kapitonas Lee Joon-seokas

„Jūs – ne žmonės“

Gedintys aukų artimieji susirinko sausakimšoje teismo salėje Kvandžu – arčiausiai katastrofos vietos esančiame dideliame mieste.

Kai kaltinamieji buvo įvesti į teismo salę, kažkas sušuko: „Tas žmogus yra kapitonas, tiesa? Žudikas!“

Vienas iš aukų artimųjų laikė plakatą su užrašu „Jūs – ne žmonės. Jūs blogesni negu gyvuliai.“

Vienas iš aukų artimųjų laikė plakatą su užrašu „Jūs – ne žmonės. Jūs blogesni negu gyvuliai.“ Kai apsaugininkai norėjo atimti plakatą, kilo susistumdymas.

Keltas „Sewol“, kuris buvo smarkiai perkrautas ir plaukė per greitai, kai atliko staigų posūkį, apvirto ir nuskendo prie šalies pietvakarinių krantų balandžio 16 dieną per įprastą reisą iš Inčono uosto žemyne į pietinę kurortinę Čedžu salą.

Iš 476 keleivių 339 buvo moksleiviai ir mokytojai iš vienos vidurinės mokyklos Seulo priemiestyje. Tik 172 žmonės buvo išgelbėti, o visi kiti, kaip manoma, nuskendo.

Minėti 15-a įgulos narių laikomi suimti nuo gegužės, kai jiems buvo pateikti kaltinimai.

„Scanpix“ nuotr./Teismas pradėjo nagrinėti nuskendusio kelto Sewol įgulos narių bylą
„Scanpix“ nuotr./Teismas pradėjo nagrinėti nuskendusio kelto Sewol įgulos narių bylą

Pareigūnai tebeieško Yoo Byung-uno – šeimos, kuriai priklauso „Sewol“ valdžiusi bendrovė, – galvos. Jis kaltinamas lėšų grobstymu, kuris laikomas svarbiausiu veiksniu, nulėmusiu saugumo standartų nepaisymą.

Už ryšius su žiniasklaida atsakingas Kvandžu teisėjas Hahn Jee-hyungas sakė, kad kaltinamiesiems vargu ar pavyks užsitikrinti patikimą ir darnią gynybą šioje itin didelio atgarsio sulaukusioje byloje.

„Valstybės paskirti advokatai ėmėsi šios bylos dėl viešojo intereso, o ne savo valia“, – sakė teisėjas žurnalistams prieš prasidedant posėdžiui.

Šioje byloje nesant ryžtingai nusiteikusių advokatų, teismas gali likti neišklausęs parodymų, kurie galbūt pateisintų įgulos narių veiksmus – pavyzdžiui, kad jie nebuvo tinkamai apmokyti arba kad jiems buvo duotas griežtas įsakymas palikti laivą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min