Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pietų Osetijoje minimos Gruzijos ir Rusijos karo metinės

D.Medvedevas atvykęs į Pietų Osetiją
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / D.Medvedevas atvykęs į Pietų Osetiją
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmąsias Rusijos ir Gruzijos ginkluoto konflikto metines mininčioje separatistinėje Pietų Osetijoje šeštadienį buvo atidarytas karo muziejus, o Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas aplankė vieną karinę bazę Šiaurės Kaukaze, kurioje apdovanojo šio karo veteranus.

Atminimo ceremonijos Cchinvalyje prasidėjo penktadienį prieš vidurnaktį, praėjus lygiai metams nuo Gruzijos puolimo prieš prorusišką separatistinį regioną, dėl kurio įsiplieskė Maskvos ir Tbilisio konfliktas.

Pietų Osetijos sostinės pagrindinėje aikštėje prie fontano susirinko šimtai žmonių, kurie uždegė žvakes, įstatytas iššautose artilerijos tūtelėse.  Aikštėje įrengtame didžiuliame ekrane buvo rodomos Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio nuotraukos, kurias keitė sugriautų namų ir raudančių pagyvenusių moterų vaizdai, o orkestras grojo gedulingą muziką.

Pietų Osetijos lyderis Eduardas Kokoity kreipėsi į susirinkusius žmones, sakydamas, jog dėl šio konflikto kaltė tenka Gruzijai.  „Tos operacijos tikslas buvo Pietų Osetijos žmonių sunaikinimas ir tremtis, – pareiškė jis. – Pietų Osetijos kariai narsiai atrėmė Tbilisio suplanuotą „blickrygą.“ Rusijos kariai atėjo į pagalbą Pietų Osetijai ir išstūmė kraujo ištroškusį priešą.“

Šis konfliktas prasidėjo rugpjūčio 7 dienos vakarą, kai Gruzijos pajėgos atakavo Pietų Osetiją. Rusijos aviacija ir sausumos pajėgos atsakė įnirtinga kontrataka, kurios metu Gruzijos armija buvo sutriuškinta.

Gruzijos pusėje atminimo ceremonijos prasidėjo anksčiau penktadienį, atspindėdamos tebevykstančius įnirtingus Tbilisio ir Maskvos ginčus dėl tikrųjų karo iniciatorių ir tikslaus šio konflikto pradžios laiko.

Viename iš Cchinvalio namų, sugriautų per praeitais metais vykusį karą, šeštadienį buvo atidarytas „genocido muziejus“, kuriame buvo įamžintos kai kurios siaubingos šio konflikto akimirkos.

Tuo metu Rusijos pietuose esančioje karinėje bazėje D.Medvedevas pareiškė, kad M.Saakašvilis anksčiau ar vėliau sulauks „griežto atpildo“ už puolimą prieš Pietų Osetiją.  Rusijos lyderis taip pat pabrėžė, jog dėl pastarųjų Gruzijos veiksmų negalima atvesti naujo konflikto galimybių neramiame Kaukazo regione.

D.Medvedevas ypač griežtai pasmerkė Jungtines Valstijas, kurios esą iš naujo apginkluoja Tbilisį.  „Esu įsitikinęs, jog yra gerai žinoma, kas apginklavo ir kas, deja, toliau tiekia ginklus Tbilisio režimui“, – sakė jis.

Šie prezidento komentarai nuskambėjo po anksčiau šią savaitę išsakyto Rusijos užsienio reikalų viceministro pareiškimo, jog Jungtinės Valstijos slapta padeda Gruzijai pakartotinai apsiginkluoti, taip pat kursto įtampą strategiškai svarbiame Kaukazo regione.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min