Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 07 09, 15:13

Pietų Sudanas nepriklausomas, oficialiai paskelbė parlamento pirmininkas

Pietų Sudano parlamento pirmininkas šeštadienį paskelbė savo šalį nepriklausoma, tuo pažymėdamas naujausios pasaulyje valstybės gimimą, skilus vienai didesnių Afrikos valstybių.
Šventinės nuotaikos Džuboje
Šventinės nuotaikos Džuboje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Mes, demokratiškai išrinkti žmonių atstovai, remdamiesi Pietų Sudano žmonių valia, patvirtinta referendumo dėl apsisprendimo rezultatais, skelbiame Pietų Sudaną nepriklausoma ir suverenia valstybe“, – pareiškė Jamesas Wani Igga.

Nepriklausomybės deklaracija buvo perskaityta, klausantis dešimtims užsienio valstybių vadovų ir aukštų svečių bei tūkstančiams džiūgaujančių pietiečių.

Aidint audringiems plojimams, ritantis ašaroms ir gaudžiant dainoms, buvo iškelta naujosios valstybės – Pietų Sudano – vėliava.

„Mes niekada, niekada nepasiduosime“, – skandavo minia, žmonės švilpė, šluostėsi skruostais riedančias ašaras.

„Šios vėliavos pripažinimas tarp pasaulio vėliavų verčia mane verkti“, – sakė vienas ašarojantis vyriškis.

Nepriklausomybės deklaracija patvirtino naujosios valstybės demokratinį, daugelio etninių grupių ir konfesijų pobūdį, įsipareigojimą puoselėti draugiškus santykius su visomis šalimis, „taip pat ir su Sudano Respublika“, sakė J.W.Igga.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min