Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 30d. 17:26

Pietų Sudano Jėjaus mieste nuo pasaulio atskirti 100 tūkst. žmonių

Pietų Sudano pabėgėliai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Pietų Sudano pabėgėliai

Jungtinės Tautos penktadienį perspėjo, kad maždaug 100 tūkst. žmonių yra įstrigę Pietų Sudano Jėjaus mieste, kuriame jiems trūksta maisto ir medikamentų.

Visai neseniai maždaug 150 kilometrų į pietvakarius nuo Džebos nutolusio, prie Ugandos ir Demokratinės Kongo Respublikos sienų esančio Jėjaus dar nebuvo pasiekęs jauniausią pasaulio šalį draskantis smurtas.

Tačiau nuo liepos mėnesio padėtis sparčiai blogėja.

JT pabėgėlių agentūros duomenimis, maždaug 100 tūkstančių žmonių, dauguma kurių atvyko į miestą ieškodami saugumo, nebegali iš jo išvykti, nes rajoną apsupo vyriausybės pajėgos.

Pietų Sudanas 2011 metais atsiskyrė nuo Sudano, tačiau 2013 metų gruodį šalyje prasidėjo pilietinis karas.

„Vyriausybės pajėgos yra apsupusios šį miestą ir jos kontroliuoja patekimą į miestą bei neleidžia žmonėms iš jo išvykti, kaip manoma, įtardamos, kad jie palaiko opozicijos pajėgas“, – JT pabėgėlių reikalų agentūros (UNHCR) atstovas Williamas Spindleris sakė žurnalistams.

Pasak jo, daugiau nei 30 tūkst. žmonių anksčiau šį mėnesį persikėlė į Jėjų iš aplinkinių rajonų, bėgdami nuo mirtinų išpuolių prieš civilius ir privačią nuosavybę plėšiančių plėšikautojų.

Jie prisijungė prie kelių tūkstančių iš savo namų išvarytų žmonių, atvykusių į Jėjų nuo liepos vidurio, ir prie 60 tūkst. miesto gyventojų, sakė atstovas.

UNHCR ir kitų JT agentūrų atstovai, apsilankę mieste rugsėjo 27 dieną, pamatė, kad dešimtys tūkstančių žmonių glaudžiasi apleistuose namuose ir bažnyčių kompleksuose, kalbėjo W.Spindleris.

„Terorą patyrę vyrai ir moterys pasakojo apie siaubingą smurtą prieš civilius, (su kuriuo jie susidūrė) prieš pabėgimą ir jo metu“, – sakoma agentūros pranešime, kuriame taip pat kalbama apie gyventojų žudymą, luošinimą, plėšimus ir turto deginimą.

Jėjuje namų netekę žmonės „susiduria su rimtu maisto ir medikamentų trūkumu“, sakė W.Spindleris.

Pasak jo, humanitarinės pagalbos darbuotojai tikisi netrukus aprūpinti miestą būtiniausiais produktais, bet lieka neaišku, kada jie galės tai padaryti.

Pietų Sudanas 2011 metais atsiskyrė nuo Sudano, tačiau 2013 metų gruodį šalies prezidentas Salva Kiiras apkaltino buvusį savo buvusį pavaduotoją Rieką Macharą perversmo organizavimu ir šalyje prasidėjo pilietinis karas.

Daugybė pastangų įtvirtinti trumpalaikes paliaubas buvo nesėkmingos, o didžiausią smūgį taikos pastangos sudavė liepos 8 dieną Džuboje kilę nauji susirėmimai tarp S.Kiiro apsaugininkų ir R.Macharui ištikimų pajėgų.

UNHCR duomenimis, nuo liepos mėnesio iš Pietų Sudano pabėgo daugiau nei 200 tūkst. žmonių, nuo konflikto pradžios – daugiau nei 1 mln. Dar 1,61 mln. gyventojų buvo priversti palikti savo namus, bet liko šalyje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min