Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Pietų Sudano konfliktuojančios stovyklos pradėjo derybas dėl paliaubų

Konfliktuojančios Pietų Sudano stovyklos penktadienį pradėjo derybas Adis Abeboje dėl paliaubų sutarties, siekiant užbaigti jau beveik tris savaites vykstančius susirėmimus, pranešė Etiopijos užsienio reikalų ministerija.
Tankas Pietų Sudane
Tankas Pietų Sudane / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tačiau tiesioginės Pietų Sudano vyriausybės ir sukilėlių diskusijos dar nepradėtos, perspėjo pareigūnai.

„Derybos prasidėjo“, – sakoma URM pranešime, kuriame taip pat nurodoma, jog Rytų Afrikos šalių blokas IGAD „pasiryžęs palaikyti (šį procesą) visais įmanomais būdais“.

Abiejų konflikto pusių atstovai susitinka su regiono šalių specialiaisiais pasiuntiniais, o šaltiniai prognozuoja, kad varžovų tiesioginės diskusijos prasidės tikriausiai ne anksčiau kaip šeštadienį.

Vyriausybės ir sukilėlių derybininkų grupės trečiadienį pradėjo rinktis viename prabangiame viešbutyje Etiopijos sostinėje Adis Abeboje, tačiau derybų pradžia buvo atidėta, kol atvyks visi tų komandų nariai.

„Atvyko jau visi Pietų Sudano vyriausybės ir opozicijos derybų grupių nariai“, – pridūrė ministerija.

Baiminamasi, kad jau tūkstančiai žmonių žuvo per susirėmimus tarp armijos dalinių, ištikimų Pietų Sudano prezidentui Salvai Kiirui, ir padriko sukilėlių aljanso, kurį sudaro genčių kovotojai ir maištingi armijos vadai, formaliai vadovaujami buvusio viceprezidento Rieko Macharo.

Pagalbos darbuotojai perspėjo apie gilėjančią krizę tarp civilių gyventojų, veikiamų šio konflikto, o kai kurie stebėtojai perspėjo, jog susirėmimai gali peraugti į didelio masto pilietinį karą.

Susirėmimai prasidėjo gruodžio 15 dieną, kai S.Kiiras apkaltino R.Macharą mėginus įvykdyti perversmą pačioje jauniausioje pasaulio valstybėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius