2024-06-22 12:32

Pietvakarių Kinijoje paleista raketa su bendrai kinų ir prancūzų sukurtu palydovu

Iš kosminės stoties Sičange, pietvakarių Kinijoje, šeštadienį pakilo raketa „Long March 2-C“ su kinų ir prancūzų bendrai sukurtu palydovu, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai.
Chen Haojie / ZUMAPRESS.com
Chen Haojie / ZUMAPRESS.com

Teigiama, kad raketa buvo paleista 15 val. vietos (10 val. Lietuvos) laiku. Šis palydovas, pramintas „Space Variable Objects Monitor“ (SVOM), ieškos gama spindulių žybsnių – galingų kosminių sprogimų, galinčių padėti išsiaiškinti visatos vystymosi istoriją. 

Kinijos ir Prancūzijos bendrai sukurtas palydovas sveria 930 kg ir turi keturis papildomus prietaisus – du prancūziškus ir du kiniškus. 

Gama spindulių žybsnius paprastai sukelia milžiniškų žvaigždžių, 20 kartų didesnių už Saulę, sprogimai arba kompaktiškų žvaigždžių sintezė.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą