Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 20d. 07:07

Piktina Europos Sąjungos simbolis

ES vėliava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / ES vėliava

Grupė Olandijos protestantų protestuoja prieš Europos Sąjungos (ES) simboliką ant automobilių numerių. Jie sako, kad auksinės žvaigždės mėlyname fone yra tiesioginė nuoroda į Mergelę Mariją.

ES simbolika ant Olandijos automobilių numerių naudojama nuo 2000 metų. „Dauguma žmonių apie tai nesusimąsto, tačiau ES vėliavą sukūrė katalikas Marijos garbei“, – teigia vieno reformacijos fondo atstovas P.H.Hofas. Beje, vieno miestelio teismas jau pripažino, kad ši numerių problema paliečia protestantų sąžinės laisvę. Po šio teismo sprendimo fondas jau kreipėsi į transporto ministrą Camielį Eurlingsą, kad būtų leista išimti ES vėliavos simbolį iš numerių lentelės. Ministras prašymo nepatenkino, todėl dabar protestantai dalija šalininkams specialų lipduką su heraldiniu šalies liūtu, kuriuo galima užklijuoti ES emblemą. Oficialiai tai draudžiama, bet kol kas niekas dėl to nepatyrė problemų.

Europos Taryba pirmą kartą patvirtino 12 žvaigždučių mėlyname fone simbolį 1955 metais, o po 30 metų šis ženklas tapo ES vėliava. 12 žvaigždučių aureolė daugeliui išties siejasi su Dievo Motinos atvaizdu. Tačiau Olandijos atstovas Europos Parlamente Toine Mandersas panašius išpuolius prieš ES simbolius pavadino „piktinančiais“. Pasak jo, 12 žvaigždžių buvo naudojamos dar antikinės Graikijos laikais, daug anksčiau, nei atsirado katalikybė.

Kadaise laikraštis „L'Osservatore Romano“ buvo išspausdinęs straipsnį, kuriame rašė, kad ES simbolio kūrėjas Arsene'as Heitzas sėmėsi įkvėpimo iš Dievo Motinos atvaizdo, citavo tai sakiusį patį autorių.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min