Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2013 spalio 5d. 15:24

Pilietinio karo apimta Sirija brangina dyzeliną

10-metis Issa, dirbantis ginklų gamykloje Sirijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / 10-metis Issa, dirbantis ginklų gamykloje Sirijoje

Verždamasi diržus, karo apimtos Sirijos vyriausybė padidino dyzelino ir transporto kainas. Šis žingsnis neabejotinai apsunkins daugelio sirų, jau kenčiančių dėl ekonominių karo pasekmių, gyvenimus.

Sprendimas dėl didinamų kainų buvo paskelbtas penktadienį vakare, tarptautiniams inspektoriams toliau tiriant cheminių ginklų atsargas. Taip pradedamas naikinti šios šalies cheminių ginklų arsenalas, rašo bigstory.ap.org.

Dyzelino litro kainą nuspręsta padidinti penktadaliu – nuo 80 Sirijos svarų (45 JAV centų – 1,14 lito) iki 100 svarų (57 JAV centų – 1,44 lito). Vidaus prekybos ir vartotojų apsaugos viceministras Imadas al-Assilas pareiškė, kad šis žingsnis automatiškai padidins transporto kainas 17 proc.

Kainų šuolis neabejotinai bus skausmingiausias sirams, gyvenantiems kovotojų kontroliuojamuose regionuose, kur degalai gabenami kontrabanda ar nesaugiais keliais, todėl gali būti triskart brangesni nei vyriausybės kontroliuojamose vietose.

Be to, dėl augsiančių išlaidų transportui greičiausiai šoktelės maisto kainos. Pranešama, kad gyventojams jau darosi sunku įsigyti maisto, o kovotojų kontroliuojamuose rajonuose, pavyzdžiui, Damasko priemiesčiuose, užfiksuota nevisavertės mitybos atvejų.

Kartu turėtų išaugti namų ūkių, kurie šildosi dyzeliniais generatoriais, išlaidos.

Siekdama patenkinti vietos poreikį, Sirija dalį dyzelino importuoja. Pastarąjį kartą jo kainos buvo keliamos gegužę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min