TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pinigai už reformas

Aleksandras Lukašenka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pastaraisiais mėnesiais A.Lukašenka demonstravo norą suartėti su Vakarais ir netgi ėmė švelninti kitaminčiams taikomas sankcijas.
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Europos Sąjunga (ES) nurodė Baltarusijai iki lapkričio imtis daugiau reformų, kurios leistų tikėtis dosnesnės finansinės paramos.

ES išorės santykių komisarė Benita Ferrero-Waldner sakė, kad 27 narių Bendrija metų pabaigoje iš naujo įvertins savo ryšius su Baltarusija. Pasak komisarės, ES "galėtų atverti visą glaudesnių santykių potencialą", jei Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka imtųsi "įtikinamų ir negrįžtamų reformų".

Kalbėdama bendroje su Baltarusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Martynovu spaudos konferencijoje komisarė pridūrė: "Svarstome makrofinansinės paramos ir galimybės ateityje Baltarusijai gauti Europos investicijų banko bei Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko paskolas klausimus." Konkrečių sumų ji nenurodė.

Paramą Baltarusijai jau yra skyręs Tarptautinis valiutos fondas. Pernai gruodį fondas pritarė 2,5 mlrd. dolerių (6 mlrd. litų) skubių paskolų paketui Baltarusijai, o šių metų birželį pagal persvarstytą ekonomikos programą padidino finansinę paramą dar 1 mlrd. dolerių. Dar apie 2 mlrd. dolerių kreditų yra pažadėjusi skirti Rusija, tačiau Minsko ir Maskvos santykiai šiuo metu išgyvena krizę, todėl neaišku, ar pažadai bus įvykdyti.

ES pareigūnai užsimena, kad galėtų sušvelninti vizų režimą, užmegzti naujus prekybinius ryšius ir pasiūlyti labai reikalingą finansinę pagalbą bei paskolų, jei Baltarusija tęs pradėtas reformas. Pastaraisiais mėnesiais A.Lukašenka demonstravo norą suartėti su Vakarais ir netgi ėmė švelninti kitaminčiams taikomas sankcijas. Mainais ES panaikino draudimą kai kuriems baltarusių pareigūnams atvykti į Bendrijos teritoriją.

"Esame pasirengę paremti Baltarusiją ir vėl su ja bendrauti, jei Baltarusija tikrai pademonstruos, kad labai rimtai žengia demokratijos ir pagrindinių laisvių link", - sakė B.Ferrero-Waldner.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min