Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Piotro Stolypino patirtis, nepaisant klaidų, yra vertinga, tvirtina Vladimiras Putinas

Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas Kaimo inteligentijos forume Belgorodo srityje išsakė savo požiūrį į reformatorių Piotrą Stolypiną ir žadėjo, kad šalies vadovybė stengsis išvengti istorinių klaidų.

„Mes nenorime idealizuoti Stolypino figūros, tačiau mes norime, kad istorija žinotų visas šio proceso ir šios asmenybės puses“, – sakė ministras pirmininkas, atsakydamas į vienos forumo dalyvės pastabą, kad jos požiūriu, mes „vaikštome ratu“, ir atkreipusios dėmesį, kad P.Stolypino reformos žlugo.

Premjeras pareiškė, kad „mes stengsimės perimti viską geriausio, kas buvo mūsų istorijoje, ir darysime viską, kad išvengtume klaidų“.

V.Putinas pažymėjo suprantąs „abejones dėl P.Stolypino reformų ir jų rezultatų bei iš viso dėl ano laiko“.

„Anas laikas buvo susijęs su sunkiais išbandymais mūsų šaliai ir mūsų žmonėms. Todėl manau, kad mes turime į tą laikotarpį ir į Stolypino veiklą pažiūrėti ne vien reformų požiūriu, bet ir istorinio konteksto požiūriu – tai buvo laikotarpis, kai Rusija gėdingai pralaimėjo karą su Japonija“, – sakė jis.

Po to, kaip priminė V.Putinas, šalyje prasidėjo sudėtingi procesai.

„Anuo metu galvas pakėlė įvairios teroristinio pobūdžio grupuotės; nukentėjusiųjų per teroro išpuolius tuo metu buvo apie 18 tūkstančių. Vyriausybė tada tikrai įdiegė karo lauko teismus, kurie nuteisė myriop apie pustrečio tūkstančio žmonių. Ir nieko gera tame nėra“, – kalbėjo jis.

Tačiau V.Putinas priminė P.Stolypino žodžius, kuriais buvo išreikšta viltis, jog „Rusija sugebės atskirti kraują ant priešo rankų nuo kraujo ant budelio rankų“.

„Jis manė, kad griežtos priemonės, taikomos žmonėms, kurie išbalansuoja valstybę, anuo metu buvo pateisinamos“, – pridūrė premjeras.

Kartu jis priminė, kad „kai kurie mūsų „iškilūs“ veikėjai pirmiausia, žinoma, iš inteligentijos, siuntė sveikinimo telegramas Japonijos imperatoriui su pergale prieš rusų armiją“.

„Aš manau, kad ir kuo būtų motyvuoti tokie veiksmai, juos niekaip kitaip kaip išdavyste nepavadinsi, o su išdavikais reikia elgtis atitinkamu būdu“, – pabrėžė V.Putinas.

„Aš nemanau, kad iš tų pustrečio tūkstančio mirties bausmių, kurios buvo įvykdytos Rusijoje, visos buvo teisingos. Nemanau taip. Tai didžiulė tragedija. Dabar Rusijoje mirties bausmė netaikoma“, – pažymėjo jis.

Tačiau premjeras pabrėžė, jog yra ir kita medalio pusė – tai P.Stolypino reformos, per kurias „Rusija anuo laikotarpiu tapo pirmaujančia pasaulyje ekonominio augimo tempais“. „Tai yra svarbiausias ekonomiškai sveikos šalies ekonomikos rodiklis. Pagal jį Rusija buvo pirmoji pasaulyje“, – sakė V.Putinas.

Dar jis pateikė tokį istorinį faktą – tada, pinigine išraiška, Rusija pardavė Sibire pagaminto sviesto daugiau negu aukso. „Tai rodo, koks buvo žemės ūkio išsivystymo lygis“, – sakė premjeras.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min