Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Piratų užgrobtuose laivuose yra vienas lietuvis (atnaujinta 9.11 val.)

Piratai užgrobė tokį „Bow Asir“ laivą.
„Scanpix“ nuotr. / Piratai
Šaltinis: BNS
0
A A

Piratai prie Somalio krantų užgrobė du Europos Sąjungos šalims priklausančius tanklaivius; kitiems laivams paskelbta apie gresiantį pavojų. Tai pranešė ES karinių jūrų pajėgų kovos su piratais misija. URM pranešė, kad užgrobtame laive yra vienas Lietuvos pilietis.

Laivybos saugumo centras, kurį valdo ES karinis jūrų laivynas, nurodė, kad trečiadienį po pietų piratai užgrobė 9 tūkst. tonų graikų laivą „Nipayia", plaukiojantį su Panamos vėliava; jo įgula – 19 jūreivių, kapitonas – rusas.

Tinklalapyje fortmill.times.com nurodoma, jog, pasak vieno diplomato Nairobyje, šio laivo įguloje buvo 18 filipiniečių, o kapitonas – rusas.

Ketvirtadienio rytą buvo kitas incidentas – piratai užėmė 23 tūkst. tonų norvegų laivą „Bow Asir", registruotą Bahamose. Jame buvo 27 įgulos nariai.

„Interfax" šaltinis mini, kad per abu laivus į piratų nagus pateko 46 jūreiviai: rusai, lietuviai, norvegai, lenkai, filipiniečiai. Tinklalapyje fortmill.times.com nurodoma, kad laivo  „Bow Asir" penki įgulos nariai yra lenkai.

Tai patvirtina ir naujienų agentūra „Associated Press" – Lenkijos URM atstovas Piotras Paszkowskis sakė, jog laivo savininkai pranešė apie penkis laive esančius lenkus. Lenkų pareigūnai palaiko ryšį su savininku.

Pernai Somalio piratai šiame regione atakavo daugiau kaip 130 prekybos laivų, tai dvigubai daugiau negu 2007-aisiais, nurodo Tarptautinis laivybos biuras.

Šiais metais piratų aktyvumas sumažėjo – pablogėjus orams ir sustiprinus užsienio karinių laivų patruliavimą Adeno įlankoje.

Papildyta 20.27 val. Nors skelbiama, kad į piratų nagus pakliuvo ir lietuvių, Lietuvos užsienio reikalų ministerija kol kas neturi jokios – nei oficialios, nei neoficialios informacijos apie tai. Šios ministerijos atstovai teigė tikrinantys žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus.

Papildyta 20.57 val. Norvegų tanklaivio „Bow Asir" savininkė „Salhus Shippuing AS" pranešė 7 val. 29 min. Grinvičo (9 val. 29 min. Lietuvos) laiku gavusi pranešimą iš laivo, jog jį puola du maži laivai, kurie gali būti piratų.

Netrukus, 7 val. 45 min. (9 val. 49 min.), kapitonas pranešė, kad piratai įlipo į laivą. Dar po trijų valandų „Salhus Shipping" gavo elektroninį laišką, jog 16 ar 18 ginkluotų piratų kontroliuoja laivą, sakė bendrovės direktorius Peras H.Hansenas.

„Pranešimų apie kokius nors sužeidimus neturime, – nurodė jis. – Darome viską, kad užtikrintume įgulos saugumą, palaikome ryšį su kariniu laivynu, draudimo bendrovėmis, vėliavos šalimi ir frachtuotoju."

Papildyta 9.11 val. Kaip penktadienį pranešė BNS, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorius Rolandas Kačinskas patvirtino, kad pagrobtame laive yra vienas Lietuvos pilietis. Jūreivio pavardė saugumo sumetimais neskelbiama. Lietuvos diplomatai nuolat palaiko ryšius su Norvegijos URM ir kitų suinteresuotų šalių pareigūnais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min