Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmą kartą po kelerių metų televizijoje pasirodęs F.Castro pranašauja branduolinį karą (video)

Fidelis Castro po ketverių metų pertraukos – vėl televizijos eteryje.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Fidelis Castro po ketverių metų pertraukos – vėl televizijos eteryje.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kubos revoliucijos lyderis Fidelis Castro pirmą kartą po kelerių metų pertraukos pasirodė kubiečių televizijos ekranuose. Komandantė kalbėjosi su populiarios televizijos laidos „Apskritas stalas“, kurią transliuoja visi pagrindiniai Kubos televizijos kanalai, vedėju. F.Castro perspėjo, kad JAV ir Izraeliui užpuolus Iraną, neišvengiamai kiltų branduolinis karas.

Laida „Apskritas stalas“ – pagrindinė visuomeninė politinė Kubos televizijos laida, kurioje valdžios ir visuomenės atstovai, žurnalistai bei menininkai diskutuoja aktualiausiomis vidaus politikos temomis. Tačiau ši laida, kurioje pasirodė F.Castro, buvo skirta Artimųjų ir Tolimųjų Rytų problematikai – Iranui bei paaštrėjusiems Šiaurės ir Pietų Korėjų santykiams. Būtent šiems klausimams F.Castro, kuriam rugpjūtį sukaks 84 metai, yra skyręs kelis naujausius savo straipsnius.

JAV ir jos sąjungininkų politika Irano ir Šiaurės Korėjos atžvilgiu gali atvesti prie pasaulinio branduolinio karo, mano F.Castro. Jis teigė anksčiau manęs, kad globalus konfliktas galėtų prasidėti dėl Šiaurės Korėjos, tačiau dabar jis daro prielaidą, jog tokį patį rezonansą sukeltų ir JAV bei Izraelio agresija prieš Iraną.

Anksčiau Fidelis Castro manęs, kad globalus konfliktas galėtų prasidėti dėl Šiaurės Korėjos, tačiau dabar jis daro prielaidą, jog tokį patį rezonansą sukeltų ir JAV bei Izraelio agresija prieš Iraną.Tokia ataka baigtųsi katastrofa Jungtinėms Valstijoms, perspėjo Kubos revoliucijos lyderis. „Jie ten susidurtų su tokiu pasipriešinimu, kokio nematė Irake“, – pabrėžė jis. Pasak F.Castro, Iranas jau „30 metų rengiasi tokiam užpuolimui“.

Kaip pabrėžė F.Castro, Irane kariniuose mokymuose dalyvauja visi vyrai nuo 12 iki 60 metų. Šalis turi karinę aviaciją, karinį jūrų laivyną, sausumos dalinių ir vien „Islamo revoliucinės gvardijos korpusas“ turi mažiausiai milijoną karių. „Iš kur Jungtinėje Valstijose atsirado teorija, kad jie (iraniečiai) išsibėgios pamatę priešus, kuris nori viską sunaikinti, ir dar apie tai iš anksto garsiai kalba?“ – klausė F.Castro.

Kubos revoliucijos lyderis laidos metu buvo apsirengęs tamsiai mėlyną sportinį kostiumą ir paprastus tamsių spalvų languotus marškinius. Nepaisant garbaus amžiaus ir patirtų ligų, F.Castro atrodė žvalus ir geros savijautos. Komandantė kalbėjo lėtai, tačiau užtikrintai, tik retkarčiais kažką pasitikrindamas užrašuose.

Laidą su F.Castro vedė Randy Alonso, kuris vadovauja ir svetainės cubadebate.cu redakcinei tarybai. Ši svetainė yra nevyriausybinė, tačiau artima Kubos valdžiai. Jos puslapiuose F.Castro publikuoja savo „Apmąstymus“.

Viešuose renginiuose 83 metų F.Castro nėra pasirodęs nuo 2006-ųjų, kai jam buvo atlikta chirurginė operacija. Praėjusią savaitę F.Castro aplankė Kubos nacionalinį mokslinių tyrimų centrą. Su centro vadovais kalbančio ir po jo teritoriją vaikštinėjančio F.Castro nuotraukas paskelbė visos pagrindinės Kubos žiniasklaidos priemonės.

Prieš dešimt metų gimusi laida „Apskritas stalas“ į eterį išeina kiekvieną darbo dieną 18.30 val., prieš pagrindines 20 val. žinias. Laidą transliuoja ne tik televizijos kanalai „Cubavision“ ir „Cubavision International“, bet ir radijo stotys „Radio Rebelde“, „Radio Habana Cuba“. Paskui laidos įrašas dar kartojamas per mokomąjį Kubos televizijos kanalą.

Laidos „Apskritas stalas“ fragmentas

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min