Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 13d. 12:51

Pirmąkart Lietuvoje viešintis Tibeto vyriausybės tremtyje vadovas Lobsangas Sangay: Tibetas – išbandymas Europai ir tarptautinei bendruomenei

Tibeto vyriausybės tremtyje vadovas Lobsangas Sangay.
„Scanpix“ nuotr. / Tibeto vyriausybės tremtyje vadovas Lobsangas Sangay.

Tibetas yra Europos ir pasaulio patikrinimas, ar jis remia demokratiją ir nesmurtinius veiksmus, sako pirmąkart Lietuvoje viešintis Tibeto vyriausybės tremtyje vadovas Lobsangas Sangay.

„Tibetas yra išbandymas Europai ir tarptautinei bendruomenei, nes mes tikime ir praktikuojame demokratiją bei nesmurtinius veiksmus. Mes esame sektinas modelis daugeliui pabėgėlių ir marginalizuotų grupių visame pasaulyje, ir tuo didžiuojamės“, – ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo L.Sangay.

„Dabar Europa ir tarptautinė bendruomenė turi atsakyti, ar jūs iš tiesų remiate tai, ką propaguojate ir kuo tikite – demokratiją ir nesmurtinius veiksmus. Jei sakote, kad demokratija ir nesmurtiniai veiksmai yra gerai, vadinasi, tibetiečiai yra geri vyrukai. O jeigu neremiate Tibeto ir Tibeto žmonių, iš tikrųjų tai atsispindi jumyse“, – tvirtino jis.

Tibeto politinis lyderis sakė, kad Tibeto atžvilgiu valstybėms reikia pasirinkti: laikyti savo paramą šiam Kinijai priklausančiam Himalajų regionui santykių su Kinija bloginimu arba savo principų laikymusi.

„Klausimas yra, ar tai (santykių – BNS) su Kinijos valdžia bloginimas, ar ne. (...) Jei jūs ką nors sakysite arba nieko nesakysite, Kinijos valdžia gali tai palaikyti bloginimu ir apkaltini jus tuo“, – teigė jis.

Anot L.Sangay, nors JAV prezidentai, taip pat ir dabartinis vadovas Barackas Obama susitinka su Tibeto dvasiniu lyderiu Dalai Lama, santykiai su Kinija nenutrūko.

„Ir tai nedaro jokios žalos kaip tokios, santykiai tęsiasi. Reikia pasirinkti: arba ką nors sakote – tai gali būti žalinga, ką galvojate, bus žalinga, arba laikotės savo principų“, – dėstė Tibeto politinis vadovas.

L.Sangay teigimu, apie pagrindinius savo principus turėtų kalbėti ir Lietuva, nuo liepos pirmininkausianti Europos Sąjungai (ES).

„Pirmininkavimas yra svarbi platforma kalbėti Europos bendruomenės, ir ypač Lietuvos, vardu, pasisakyti apie principus, kuriais remiasi Lietuva, pagrindinius Lietuvos patirties principus“, – sakė jis.

Tibeto vyriausybės tremtyje vadovas teigė, jog buvusios Sovietų Sąjungos okupuotos Lietuvos ir Kinijos okupuoto Tibeto patirtis yra panaši.

Pastaruosius kelerius metus Tibete vyksta tragiškas pasipriešinimas Pekino valdymui. L.Sangay teigimu, nuo 2009 metų protestuodami save padegė 119 tibetiečių, apie 100 iš jų mirė.

Lietuva Himalajų kalnuose esantį Tibeto regioną laiko Kinijos dalimi, tačiau kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis pasisako už taikų Kinijos valdžios ir tibetiečių dvasinio lyderio Dalai Lamos bei jo atstovų santykių sureguliavimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min