Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmasis pasaulyje atominis lėktuvnešis baigė tarnybą ir iškeliaus į sąvartyną

Lėktuvnešis „Enterprise“ grįžo po paskutiniojo, 25-ojo žygio.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Lėktuvnešis „Enterprise“ grįžo po paskutiniojo, 25-ojo žygio.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmasis pasaulyje atominis lėktuvnešis „Enterprise“ sekmadienį grįžo iš paskutinės JAV karinio jūrų laivyno užduoties.

Kaip praneša naujienų portalas lenta.ru, besiremiantis naujienų agentūros „Associated Press“ skelbiama informacija, oficialiai 342 metrų ilgio laivas bus nurašytas gruodžio 1-ąją. Po to bus demontuota lėktuvnešio ginkluotė ir branduoliniai reaktoriai. Tai, kas liks iš laivo, bus išlydyta kaip metalo laužas.

Lėktuvnešiui, turinčiam pravardę „Didysis E“, grįžus į paskirties uostą Norfolką, pradėtas visų jo aštuonių branduolinių reaktorių stabdymas. Kai reaktoriai bus sustabdyti, lėktuvnešis bus nutemptas į Vašingtono valstiją utilizacijai.

Per savo 51-erius tarnybos metus lėktuvnešis „Enterprise“ buvo išplaukęs į jūrą 25 kartus. Paskutinis plaukiojimas truko 8 mėnesius. Jo metu kariniai lėktuvai nuo denio kilo per 2 200 kartų ir numetė 56 bombas Afganistane. Be to, „Enterprise“ 10 kartų kirto Ormūzo sąsiaurį, kurį grasino uždaryti Iranas, sulaukęs ekonominių JAV ir Europos Sąjungos sankcijų.

„Enterprise“ karinę tarnybą pradėjo 1961 metų lapkričio 25 dieną. 1962 metų spalį jis dalyvavo JAV ir SSRS priešpriešoje per Karibų krizę: laive galėjo būti bazuojami strateginiai atominiai bombonešiai A-3. Vėliau lėktuvnešis dalyvavo kariniuose veiksmuose Irake ir Afganistane.

Kai „Enterprise“ bus nurašytas, JAV karinių jūrų pajėgų sudėtyje liks dar 10 „Nimitz“ klasės atominių lėktuvnešių. Ateityje ir juos turėtų pakeisti „Gerald R.Ford“ tipo lėktuvnešiai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min