Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 28, 23:35

Pirmasis testas Giorgiai Meloni – santykiai su V.Putinu

Visą laiką, būdama opozicijoje, kai šaliai vadovavo ministro pirmininko Mario Draghi vyriausybė, dešiniųjų lyderė Giorgia Meloni, kuri po stipraus pasirodymo sekmadienį vykusiuose rinkimuose tapo naująja Italijos vadove, priešinosi viskam – nuo ​reikalavimų skiepytis iki nedemokratiniais būdais užgrobiamos valdžios.
Giorgia Meloni Tik prenumeratoriams
Giorgia Meloni / „The New York Times“/GIANNI CIPRIANO nuotr.

Tačiau Ukrainos klausimu, padariusiu bene didžiausią įtaką vyriausybei, ji nedviprasmiškai kritikavo nepagrįstą Rusijos agresiją, visapusiškai palaikė Ukrainos teisę gintis ir neseniai duotame interviu pareiškė, kad Italija „tikrai“ ir toliau siųs ginklų ukrainiečiams.

To negalima pasakyti apie G.Meloni koalicijos partnerius, kurie bent iki šiol labai žavėjosi Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir dažnai šnekėdavo kaip jo advokatai.

Likus kelioms dienoms iki balsavimo buvęs ministras pirmininkas Silvio Berlusconi, kažkada buvęs geriausias V.Putino draugas iš visų Vakarų Europos lyderių, tvirtino, kad „Rusijos gyventojai, jo partija ir ministrai pastūmėjo Putiną sugalvoti šią specialiąją operaciją“ ir kad ginklų srautai iš Vakarų sutrukdė rusų kariams įvykdyti jų misiją – „per savaitę pasiekti Kyjivą, pakeisti Zelenskio vyriausybę padoriais žmonėmis ir tada išvykti“.

Kitas koalicijos partneris, partijos „Lyga“ lyderis Matteo Salvini, anksčiau kartais vilkėdavo marškinėlius su V.Putino veidu ir ilgus metus buvo taip palankiai nusiteikęs Rusijos atžvilgiu, kad jam dažnai tekdavo atmesti kaltinimus, esą jis ėmė pinigus iš Maskvos.

Neseniai M.Salvini, G.Meloni sėdint šalia jo, suabejojo ​​sankcijų Rusijai išmintingumu – anot jo, tos sankcijos daro daugiau žalos Italijai nei V.Putino vyriausybei.

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min