Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmieji Čilės kalnakasių interviu: laukėme ilgos ir kankinančios mirties iš bado (nuotraukos)

Kalnakasių iškėlimo operacija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kalnakasių iškėlimo operacija
Šaltinis: 15min
0
A A

Sėkmingai šią savaitę iš šachtos Čilėje ištraukti kalnakasiai duoda pirmuosius interviu. Tiesa, jie sako, kad po žeme prisiekė žiniasklaidai pasakoti ne viską, kas ten vyko.

Kaip „The Guardian“ pasakojo po žeme buvęs įkalintas Louisas Ursua, po žeme visi sprendimai buvo priimami balsuojant, daugumos valia. Tačiau, kaip pažymi leidinio žurnalistas, iš kai kurių pasisakymų, nutylėjimų galima spręsti, kad ne viskas buvo taip paprasta ir demokratiška.

Šiuos žodžius patvirtina ir Richardas Villarroelas. Jis sako, kad po žeme itin sunku buvo pirmąsias 17 dienų, kol su jais buvo susisiekta iš viršaus. Vyras pasakojo, kad kalnakasiai laukė ilgos ir kankinančios mirties iš bado. Kai kurie tiesiog gulėjo ir atsisakydavo atsistoti.

„Mes bandėme išsiaiškinti, kokias turime galimybes. Paskui teko rūpintis maistu“, – pasakojo L.Ursua. Jis teigia, kad maisto produktų atsargos buvo itin kuklios – vos po pusę šaukšto žuvies konservų vienam žmogui per dieną.

R.Villarroelas sakė, kad nuo pat pradžių nuspręsta viską dalyti į lygias dalis. Paklaustas, ar nebijojo kalnakasiai kanibalizmo, vyras atsakė ne iš karto: „Tada apie tai niekas nekalbėjo. O paskui, kada mus rado, ėmėme juokauti apie tai, tačiau tik tuomet, kai blogiausia jau buvo praeityje.“

L.Ursua stengėsi kelti likimo draugų dvasią. „Kiekvieną dieną jis mums sakydavo: stiprybės. Jeigu ras mus, vadinasi, bus gerai, jeigu ne, vadinasi, toks likimas. Stiprybė atėjo savaime. Anksčiau aš nesimelsdavau, tačiau ten išmokau, kad priartėčiau prie Dievo“, – pasakojo R.Villarroelas.

Vyras sakė, kad kai jie buvo rasti, krauju prisiekė nepasakoti visko, kas vyko po žeme. Matyt, viena iš paslapčių – nesutarimai tarp kalnakasių pirmomis dienomis. Pirmoje vaizdo medžiagoje, kuri buvo parodyta pasauliui, matyti tik 28 kalnakasiai, penkių trūko – tarp jų ir R.Villarroelo. Jo tėvas žurnalistams sakė, kad vyras buvo pasipiktinęs tuo, kaip kai kurie kalnakasiai „išsidirbinėja“ prieš kameras.

Teigiama, kad šachtoje susiformavo trys grupuotės, vyko kova dėl gyvenamojo ploto, dėl darbo metodų, kartais kildavo muštynių.

Beje, kalnakasiai prisiekė, kad visi pinigai, kurie bus gauti už interviu, ekranizacijas ar knygas, bus padalyti į lygias dalis. Tačiau jau dabar abejojama, ar šis egzaminas bus išlaikytas, mat pasiimti kuo daugiau pinigų kiekvienas turės itin didelę pagundą.

Komentarai
Temos Čilė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min