Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 6d. 15:10

Pirmosios Julijos Tymošenko metinės už grotų

Julija Tymošenko
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Julija Tymošenko

Buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko už grotų praleido jau lygiai metus. Norėdami paminėti šią dieną jos šalininkai ketina aplankyti Charkovo ligoninę, kur šiuo metu gydoma politikė, rašo Dni.ru.

Buvusi premjerė buvo suimta prieš metus, rugpjūčio 5-ąją. Ta proga opozicijos partijos „Batkivščina“ atstovai nusprendė palaikyti savo lyderę, ant pėsčiųjų tilto Kijeve ištiesdami 20 metrų plakatą „Julijai – laisvę“.

„Mes nuolat Kijevo gyventojams įrodinėjame – jos (J.Tymošenko – aut.past.) įkalinimas įrodo jos teisumą ir valdžios bejėgiškumo prieš jos kritiką. Todėl šiandien mes dar kartą kreipiamės į žmones, į valdžią, į pasaulį: išlaisvinkite J.Tymošenko“, – pareiškė opozicijos rinkimų štabo vadovas, liaudies deputatas Jurijus Odarčenko.

Baudžiamoji byla, kurioje buvusi Vyriausybės vadovė buvo nuteista septynerius metus kalėti, iškelta 2011 metų balandį. Įtariamąją suėmė po eilinio teismo posėdžio.

Spalio 11 dieną teismas pripažino J.Tymošenko kalta viršijus savo įgaliojimus 2009 metais pasirašant sutartį su Rusija dėl dujų tiekimo. Politikės advokatai apskundė šį nuosprendį, teismas jų apeliaciją turėtų svarstyti rugpjūčio 16 dieną.

Nuo gegužės 9-osios buvusi premjerė gydoma Charkovo ligoninėje dėl nugaros skausmų. Ją gydo medikai iš Berlyno. Nors Ukrainos sveikatos apsaugos sistemos atstovai tvirtino, kad politikės reabilitacija sėkmingai baigta, tačiau Vokietijos gydytojai paprašė Ukrainos vadovų dar aštuonias savaites užtikrinti pacientės ramybę, kad jos gydymas būtų sėkmingai baigtas. Jie siūlo J.Tymošenko skirti namų areštą.

Kai kurie Ukrainos politologai, kaip rašo Dni.ru, teigia, kad buvusi premjerė pati padarė viską, kad būtų įkalinta, kadangi tokiu būdu jai lengviau išlaikyti visuotinį dėmesį. Kalėjime J.Tymošenko jau aplankė daugiau nei 130 svečių iš užsienio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min