Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Platinos kasyklų darbuotojai po kruvino streiko pasiekė savo

Afrikiečių džiaugsmas liejasi per kraštus.
Scanpix nuotr. / Afrikiečių džiaugsmas liejasi per kraštus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Po šešių savaičių streiko afrikiečiams pavyko pasiekti užsibrėžto tikslo, jų atlyginimas pakils 22 proc. Vyskupui pavyko pasiekti susitarimą tarp kalnakasių ir kasyklų operatorių. Darbo užmokesčio padidėjimas sutiktas su džiaugsmu.

Per šešias savaites streikų, kovojant dėl didesnių atlyginimų, Pietų Afrikoje žuvo 45 žmonės, tačiau su operacine bendrove „Lonmin“ pavyko susitarti, skelbia welt.de. 

Pasak vyskupo Joe Seoka, tarpininkavusio tarp abiejų pusių, darbo užmokestis pakils penktadaliu ir darbininkai gaus vienkartinę 185 eurų išmoką. Kalnakasiai, dirbantys platino kasykloje, sutiko ketvirtadienį grįžti į darbą. 
„Kaip darbininkai jūs laimėjote“, – šaukė vyskupas 5000-čiams streikavusiųjų, kurie antradienį susirinko stadione. Žmonių minia džiūgavo ir pradėjo dainuoti. Darbuotojai susikibo rankomis, šoko. 

Prezidentas ramina investuotojus

Scanpix nuotr./Kalnakasiai
Scanpix nuotr./Kalnakasiai

Vyskupas dar sės prie stalo su operatoriais ir pasirašys sandorį. Spalį su darbdaviais vyks tolimesni susitikimai, derybos dėl darbo užmokesčio. 

70 km į šiaurės vakarus nuo Johanesburgo esančių kalnakasių streikas prasidėjo dar rugpjūčio 10 dieną. Rugpjūčio 16 dieną konfliktas peraugo į kruvinas demonstracijas. Policija tramdė protestuotojus smurtu, 34 darbininkai žuvo, 78 buvo sužaloti. Iš viso per šešias savaites žuvo 45 darbininkai. 

Viešėdamas Briuselyje šalies prezidentas Jacobo Zuma bandė išsklaidyti bet kokias abejones dėl investicijų saugumo į Pietų Afriką. „Mes vis dar esame demokratinė šalis ir kontroliuojame padėtį“, – patikino jis antradienį.

Prezidento teigimu, kraujo praliejimas šaliai buvo „šokas“ ir šia forma „jo nebuvo galima tikėtis“. Pasak J.Zuma, svarbu tai, kad valdžios institucijos greitai sureagavo ir sudaro tyrimo komisiją įvykiams ištirti. Užsienio investuotojams esą nėra dėl ko nerimauti. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min