TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Plėšikai pagrobė buvusio Kipro prezidento palaikus

Tyrėjai kopėčiomis leidžiasi į ištuštėjusią kapo duobę.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Tyrėjai kopėčiomis leidžiasi į ištuštėjusią kapo duobę.
Šaltinis: BNS
0
A A

Vagys naktį atkasė buvusio Kipro prezidento Tasso Papadopoulo kapą ir atidarę karstą pavogė jo palaikus. Šis įvykis penktadienį sukrėtė šios Viduržemio salos gyventojus.

Valstybinė televizija iš ryto nutraukė įprastą programos transliaciją ir perdavė reportažus iš įvykio vietos bei žmonių reakciją į palaikų išniekinimą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kipro policininkai ieško įkalčių greta kapinių esančiame molyne.
Kipro policininkai ieško įkalčių greta kapinių esančiame molyne.

Išniekintą kapą aptiko vienas iš T.Papadopoulas apsaugininkų apie 8 val. ryto, kaip paprastai, atėję uždegti žvakelės, pranešė valstybinis radijas. Išgirdę šią žinią T.Papadopoulas šeimos nariai nuskubėjo į šalia sostinės Nikosijos esančias Defteros kapines.

Policija pasupo visą teritoriją. Naktinio kasinėjimo pėdsakai buvo aiškiai matomi, o antkapis buvo apibertas žemėmis. Policija sako, kad kapo apiplėšimas buvo „sąmoningas ir gerai suplanuotas“, nes nusikaltėliai pasistengė paslėpti visus pėdsakus.

Pareigūnai sako, kad šį vandalizmo aktą galėjo įvykdyti trys arba keturi asmenys, nes reikėjo nukelti sunkią akmeninę kapo plokštę. Jie kol kas negalėjo pasakyti šio nusikaltimo motyvų.

Pareigūnai sako, kad šį vandalizmo aktą galėjo įvykdyti trys arba keturi asmenys, nes reikėjo nukelti sunkią akmeninę kapo plokštę. Jie kol kas negalėjo pasakyti šio nusikaltimo motyvų.Per savo gyvenimą T.Papadopoulas turėjo įsigijęs politinių priešininkų, tačiau įvairių politinių partijų lyderiai vieningai pasmerkė šį nusikaltimą, įvykdytą dieną likus iki pirmųjų jo mirties metinių minėjimo.

T.Papadopoulo šeima pranešė, kad pamaldos Defteros Šv. Nikolajaus cerkvėje vyks, kaip ir buvo planuojama. „Šis šventvagiškas poelgis sukėlė liūdesį ir pasipiktinimą, tačiau jis negali sunaikinti ar paslėpti Taso Papadopoulo palikimo“, – sakoma šeimos pareiškime.

„Kur jo palaikai bebūtų, jo balsas vis tiek bus išgirstas šiais sunkiais mūsų tautos siekiams laikais“, – sakoma pareiškime.

T.Papadopoulas Kipro prezidentu buvo nuo 2003-ųjų iki 2008-ųjų metų ir vadovavo salos graikams, kurie 2004-aisiais atmetė JT siūlomą salos suvienijimo planą. Kipro turkai parėmė šį planą tuo pačiu metu vykusiame referendume, tačiau šis planas žlugo ir tais pačiais metais Kipras, vis dar padalinta sala, buvo priimta į ES.

T.Papadopoulas 2008 metų vasarį pralaimėjo rinkimuose dabartiniam prezidentui Demetriui Kristofijui iš komunistinės partijos AKEL, kuri atnaujino JT tarpininkaujamas derybas su Kipro turkais, nepaisydami nuolatinės kritikos iš T.Papadopoulo centro dešiniosios DIKO partijos.

Tačiau penktadienį savo pasipiktinimą kapo išniekinimu vieningai išsakė abi partijos. DIKO partijos lyderis Marijas Garojanas pavadino tai „šlykščiu ir baisiu nusikaltimu“, o D.Kristofijas jį apibūdino kaip „niekingą nusikaltimą, kuris sukelia tik šoką ir pasibjaurėjimą“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Velionis Tassas Papadopoulas JT tribūnoje 2007 m.
Velionis Tassas Papadopoulas JT tribūnoje 2007 m.

„Šis barbarizmo aktas tik daro gėdą mūsų kultūrai“, – pareiškė Kipro prezidentas, šiuo metu Briuselyje dalyvaujantis ES vadovų susitikime.

„Prašau žmonių santūrumo šios provokacijos akivaizdoje. Niekaip kitaip šio poelgio negalėčiau pavadinti“, – sakė D.Kristofijus.

D.Kristofijus pareiškė „savo užuojautą ir palaikymą“ T.Papadopoulo šeimai ir nurodė policijai „imtis visų priemonių, kad šis įvykis būtų ištirtas“.

Įtakingos Kipro Ortodoksų Bažnyčios lyderis arkivyskupas Chrizostomas II šį įvykį pavadino „vandalizmo aktu“.

Lyjant smarkiam žiemos lietui Defteros kapinėse už policijos kordono būreliais spietėsi sutrikę žmonės, kai kurie jų verkė.

Užkietėjęs rūkalius T.Papadopoulas būdamas 74-erių mirė nuo plačių vėžio.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Palaikai Kipras
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min