Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po kelių mėnesių Donbase gali sprogti ekologinė bomba

Donbasui gresia radiacinė katastrofa
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Donbasui gresia radiacinė katastrofa
Šaltinis: 15min
0
A A

Kariniai veiksmai Rytų Ukrainoje gresia ekologine katastrofa visai Europai. Dėl užtvindytų akmens anglių šachtų į paviršių gali patekti daug radioaktyvaus vandens ir mirtinų cheminių medžiagų, praneša interneto svetainė by24.org, remdamasi Ukrainos nepriklausomos angliakasių profsąjungos pirmininku Michailu Volynetsu.

Profsąjungos lyderio teigimu, Donbase kariaujantys Rusijos kariai visiškai ignoruoja regiono ypatybes ir jo sovietinę praeitį. Ir tokio elgesio pasekmės gali būti katastrofiškos.

M.Volynetsas tikina, kad dauguma Donbaso gyventojų net nenutuokia apie artėjančios ekologinės katastrofos pavojų. 

„Šachta „Poltava“ Jenakijevo mieste jau užtvindyta, taip pat palaipsniui užliejama šachta „Uglegorskaja“, – sakė M.Volynetsas ir pridūrė: „Labai arti yra ir šachta „Junkom“, kurioje 1979 m. vykdant sovietinius branduolius bandymus įvyko atominis sprogimas. Vanduo iš šachtos pamažu kyla į paviršių ir radioaktyviosios medžiagos netrukus pateks laukan. Radioaktyviosios taršos lygis apie 1000 kartų viršytų foninę radiaciją.“

Regionui gresia ne tik radiacijos, bet ir cheminių medžiagų pavojus. Visų pirma, į gruntinį vandenį ir paviršių gali patekti pavojinga cheminė medžiaga monochlorobenzenas.

„Į šachtą „Aleksandr – Zapad“, įsikūrusią Horlivkoje, 1989 m. pateko apie 50 tonų monochlorobenzeno, – teigė M.Volynetsas.

Kalnakasių kūnai, kurie tuomet buvo šachtoje, ištirpo kaip paveikti rūgšties. Dabar monochlorobenzenas susijungė su kitomis pavojingomis cheminėmis medžiagomis ir dėl to gali susidaryti sprogstamasis mišinys.

Nuo ekologinės katastrofos nukentės ir kaimyninis Rusijos Rostovo regionas.

Sovietmečiu mirtinai pavojinga vieta buvo lokalizuota, o pati šachta uždaryta. Tačiau nevaldomas potvynis neišvengiamai iškels visas nuodingas medžiagas į žemės paviršių. Užterštas vanduo užlies namų rūsius, žemės ūkio sritis ir asfaltą.

Neišvengiamai bus užnuodyti visi Šiaurės Dono intakai ir Azovo jūra. Nuo ekologinės katastrofos nukentės ir kaimyninis Rusijos Rostovo regionas.

M.Volynetsas tikina, kad dauguma Donbaso gyventojų net nenutuokia apie artėjančios ekologinės katastrofos pavojų. Po šios katastrofos išgyventi Donecko ir Luhansko rajonuose bus labai sunku, ypač žiemą. Angliakasių profsąjungos vadovas įsitikinęs, jog jeigu nebus imtasi skubių priemonių, mirtiną grėsmę keliantis šachtų vanduo paviršių pasieks ne po kelerių metų, kaip mano daugelis, o po 4–5 mėnesių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min