Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po agresijos prieš Ukrainą kas ketvirtas baltarusis pasirengęs kariauti su Rusija

Paradas Minske
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Paradas Minske
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą gerokai pakeitė ir baltarusių pasaulėžiūrą, rašo portalas by24.org. Dabar kas ketvirtas baltarusis pasiryžęs su ginklu rankoje kariauti su Rusija, rodo Nepriklausomo sociologinių, ekonominių ir politinių tyrimų instituto atlikta apklausa.

Į klausimą „Ką jūs darytumėte, jei Rusijos Federacija pabandytų jėga prisijungti visą Baltarusijos teritoriją ar jos dalį“ 25,9 proc. Baltarusijos gyventojų pasirinko atsakymą „Priešinčiausi su ginklu rankoje“.

39,7 proc. gyventojų pasirinko atsakymą „Pabandyčiau prisitaikyti prie naujos situacijos“ ir tik 13,3 proc. – „Sveikinčiau šiuos pokyčius“.

Vis daugiau baltarusių nepasitiki ir neigiamai vertina Rusiją, kuri iki šiol buvo laikoma draugiškiausia valstybe.

Šios apklausos duomenys rodo, kad vis daugiau baltarusių nepasitiki ir neigiamai vertina Rusiją, kuri iki šiol buvo laikoma draugiškiausia valstybe. Šios tendencijos ypač ryškios pastaruosius tris mėnesius.

2014 m. birželį per tokią pat apklausą kariauti su Rusija buvo pasiryžę vos 14,2 proc. baltarusių, 47,7 proc. buvo linkę prisitaikyti gyventi okupuoti rusų, o 16,5 proc. būtų sveikinę šalies užgrobėjus.

Tiesa, beveik tiek pat baltarusių yra pasiryžę kariauti ir su NATO. 26 proc. baltarusių su ginklu rankoje priešintųsi NATO šalių karinei agresijai, 40 proc. bandytų prisitaikyti, 9,7 proc. džiaugtųsi, jei NATO okupuotų Baltarusiją.

By24.org pažymi, kad pastaruoju metu auga pasitikėjimas autoritariniu Baltarusijos prezidentu Aliaksandru Lukašenka. Rugsėjį, palyginti su birželio apklausa, pasitikėjimas juo išaugo nuo 45,9 proc. iki 53,5 proc.

O pasitikėjimas opozicija Baltarusijoje – katastrofiškai menkas. Rugsėjį 63,3 proc. baltarusių pareiškė nepasitikintys opozicija, o tik 14,1 proc. – ja pasitiki.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min