-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Po Boriso Nemcovo nužudymo Rusijoje dar likę žurnalistai gedi, propaganda įžūliai tyčiojasi

Rusijos opozicijos politiko Boriso Nemcovo nužudymas visiems laikams pakeitė šalį, rašo šalies žiniasklaida pirmadienį – kitą dieną po to, kai dešimtys tūkstančių žmonių dalyvavo eitynėse Maskvos centre, pagerbdami šio Kremliaus kritiko atminimą.
Rusijoje nerimsta aistros dėl Boriso Nemcovo nužudymo.
Rusijoje nerimsta aistros dėl Boriso Nemcovo nužudymo. / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

„Reakcija į Boriso Nemcovo nužudymą pasirodė esanti tokia pat nepaprasta, kaip ir pats politikas“, – rašo verslo dienraštis „Kommersant“ savo straipsnyje, išspausdintame pirmajame puslapyje kartu su nuotrauka, kurioje matomas opozicijos veikėjo portretas, padėtas jo žūties vietoje.

Organizatoriai sakė, kad apie 70 tūkst. žmonių užplūdo gatves Maskvos centre ir ėjo per tiltą, ant kurio vėlų penktadienio vakarą buvo nušautas B.Nemcovas. „Kommersant“ pabrėžė, kad tokios masinės demonstracijos nebuvo nuo 2011 metais rengtų opozicijos mitingų, per kuriuos buvo protestuojama prieš prezidento Vladimiro Putino grįžimą į Kremlių.

B.Nemcovo nužudymas netoli Kremliaus sienų „peržengė psichologinę ribą, po kurios Rusija neišvengiamai taps kitokia“, rašo verslo dienraštis „Vedomosti“ savo vedamajame.

„Po sukrečiančio Nemcovo nužudymo daug žmonių sakė, kad mes atsibudome kitokioje šalyje“, rašo portalas Gazeta.ru, kuris eitynes velionio politiko atminimui įvardijo kaip „eitynes prieš baimę“.

„Iš tiesų pastaruosius metus gyvenome šalyje, kur galvojimas kitaip prilygo išdavystei, o kai kurie buvo pasiruošę dėl to žudyti. Jeigu dar vakar jie žudė žodžiais, tai šiandien jie pradėjo žudyti kulkomis“, – konstatuoja Gazeta.ru.

Opozicijos laikraštis „Novaja gazeta“ primena, kad B.Nemcovui nuolat buvo grasinama susidorojimu, bet jis tų grasinimų nesureikšmindavo.

Opozicijos laikraštis „Novaja gazeta“ primena, kad B.Nemcovui nuolat buvo grasinama susidorojimu, bet jis tų grasinimų nesureikšmindavo.

„Pastaraisiais metais mačiau daugybę provokacijų, grasinimų ir piktavališkų veiksmų. Tokiems dalykams man išsivystė tam tikras imunitetas“, – „Novaja gazeta“ citavo vieną B.Nemcovo pasisakymą pernai balandį.

Komentuodamas iš Rusijos valdžios patiriamą spaudimą B.Nemcovas sakė: „Na, nežinau, galbūt jie galėtų mane nužudyti, bet labiau tikėtina, kad mane įkiš į kalėjimą.“

Kremliaus politiką palaikantis populiarus bulvarinis laikraštis „Komsomolskaja pravda“ atmetė prielaidas, kad B.Nemcovas galėjo būti nužudytas dėl savo politinių įsitikinimų.

„Kas anksčiau šioje šalyje buvo nužudytas vien dėl politinių priežasčių? – klausiama laikraščio vedamajame. – Šiaip ar taip, čia ne Ukraina. ... Čia daug žmonių nužudoma dėl pinigų, bet nerasite žmonių, nužudytų dėl politikos.“

„Novaja gazeta“ B.Nemcovo nužudymą įvardijo kaip „negrįžtamą tašką radikaliame Rusijos vidaus politikos destabilizavime, kurio pasekmių dar neįmanoma nuspėti“.

„Kommersant“ savo ruožtu pabrėžė, kad B.Nemcovo nužudymas neabejotinai paveiks Rusijos įvaizdį pasaulyje, o jeigu šis nusikaltimas nebus tinkamai ištirtas, tai „galėtų tapti svariu argumentu palaikantiems griežtą politiką Maskvos atžvilgiu“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius