2016-11-10 16:26

Po D.Trumpo pergalės Izraelyje raginama plėsti žydų nausėdijas

Vienas Izraelio ministrų kabineto narys paragino vėl imtis statybų žydų nausėdijose, naujai išrinktam JAV prezidentui Donaldui Trumpui leidus suprasti, kad Baltieji rūmai pakeis savo ilgalaikę poziciją jų atžvilgiu.
Izraelis žada plėsti nausėdijas
Izraelis žada plėsti nausėdijas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Mokslo ministras Ofiras Akunis ketvirtadienį radijo stočiai „Army Radio“ sakė, kad „mums reikia pagalvoti, kaip judėti į priekį toliau, kai Vašingtono administracija, Trumpo administracija ir jo patarėjai sako, kad Palestinos valstybei vietos nėra“.

Anksčiau vienas D.Trumpo patarėjų Izraelio klausimais Jasonas Greenblattas tam pačiam radijui pareiškė, kad D.Trumpas nemano, jog reikėtų smerkti žydų nausėdijų statybas ir šių statybų nelaiko taikos susitarimo su palestiniečiais kliūtimi.

Daugybė ankstesnių JAV administracijų smerkė bet kokias statybas žemėse, kuriose palestiniečiai nori įkurti savo valstybę ir kurias Izraelis užėmė per 1967 metų karą.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą