Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Po ES žingsnių Prancūzijos parlamentas priėmė gretutinių teisių apsaugos įstatymą

Prancūzijos parlamentas antradienį priėmė gretutinių teisių apsaugos įstatymą, turintį apsaugoti žiniasklaidą nuo turinio savinimosi, vykdomo technologijų milžinių.
Prancūzija
Prancūzija / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Šio įstatymo priėmimas yra naujos Europos Sąjungos direktyvos nuostatų pirmasis perkėlimas į kurios nors Bendrijos narės nacionalinę teisę.

Europos Parlamento šių metų kovą priimtos direktyvos nuostatoms Nacionalinis Susirinkimas pritarė galutiniu skaitymu.

„Galime didžiuotis esantys pirmoji šalis, perkėlusi šią ES direktyvą į nacionalinę teisę“, – sakė kultūros ministras Franckas Riesteris.

„Šis dokumentas absoliučiai būtinas mūsų demokratijai ir nepriklausomos bei laisvos žiniasklaidos išlikimui“, – pridūrė jis.

Reformai karštai pritarė žiniasklaidos bendrovės ir atlikėjai, norintys užsitikrinti pajamų iš interneto platformų, leidžiančių savo vartotojams dalytis jų turiniu.

Tačiau jai griežtai priešinosi interneto laisvės aktyvistai ir Silicio slėnio milžinės, ypač „Google“, gaunanti didžiulį pelną iš reklamos, rodomos kartu su savo laikomu turiniu.

Didieji leidėjai ir žiniasklaidos įmonės, įskaitant naujienų agentūra AFP, aktyviai užsiėmė lobizmu, kad ši reforma būtų priimta. Jie tikisi, kad ši priemonė padės per trumpą laiką apsaugoti žurnalistikos kokybę ir suteiks atsvarą tradicinių žiniasklaidos priemonių pajamų mažėjimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius