Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 2d. 10:32

Po ilgų diskusijų turistams Amsterdame visgi palikta teisė pirkti marihuaną

Marihuanos turistai Amsterdame tuoj nebegalės rūkyti
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Marihuana

Turistai Amsterdame galės 220 kavinėse pirkti marihuaną, pranešė leidinys „Volkstrant“.

Daugiau kaip metus buvo svarstoma, ar leisti turistams šiame mieste pirkti marihuaną, ir galiausiai buvo priimtas sprendimas, kad atvykėliai Nyderlandų sostinėje galės pirkti lengvuosius narkotikus.

Amsterdame yra apie trečdalis visų Nyderlandų kavinių, kuriose prekiaujama marihuana. Iš 7 milijonų turistų, kurie kasmet atvyksta į Nyderlandų sostinę, pusantro milijono aplanko įstaigas, kur parduodami silpni narkotikai.

Po to, kai šalies Vyriausybė priėmė įstatymą, pagal kurį turistams turėtų būti uždrausta pirkti marihuaną, kilo didelės diskusijos. Buvo baiminamasi, kad dėl tokio draudimo smarkiai padidės nusikalstamumas.

Šį įstatymą šalies valdžia priėmė prieš 3 metus, ir nuo šių metų gegužės jis įsigaliojo trijuose pietiniuose šalies regionuose. Buvo numatyta, kad nuo kitų metų jis įsigalios visoje šalyje. Tačiau po audringų diskusijų buvo nuspręsta, kad sprendimą dėl įstatymo vykdymo priims kiekvieno regiono vietinė valdžia. Amsterdame aspsipręsta, kad turistams pirkti marihuaną liks legalu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min