Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po incidento Baltuosiuose rūmuose Slaptosios tarnybos laukia pyla

Baltieji rūmai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Baltieji rūmai
Šaltinis: 15min
0
A A

Amerikos slaptųjų tarnybų vadovybės laukia pyla Kongrese dėl to, kad neužtikrina prezidento saugumo. Paskutinis incidentas įvyko rugsėjo 19-ąją, kai peiliu ginkluotas vyras, peršokęs Baltųjų rūmų komplekso tvorą, prasibrovė net iki ceremonijoms skirto kambario. Laimė, prezidento ir jo šeimos tuo metu nebuvo Baltuosiuose rūmuose.

Incidentų, kai įsibrovėliai peršoka Baltųjų rūmų komplekso tvorą arba į teritoriją įmeta kokių nors daiktų, pasitaiko, bet šis pranoko visas ribas.

Tai buvo pirmas kartas, kai įsibrovėliui pavyko patekti į Baltųjų rūmų vidų, nors saugo snaiperiai, dresuoti šunys ir Slaptosios policijos pareigūnai, ir nubėgti gerokai toliau, negu tvirtino Saugumo tarnyba – iki pat Rytų kambario, esančio aukštu žemiau prezidento ir jo šeimos asmeninių apartamentų. Iš jų prezidentas su dukromis buvo išvykęs vos prieš kelias minutes.

Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad Slaptoji tarnyba tik po kelių dienų apsižiūrėjo, jog užpuolikas apšaudė Baltuosius rūmus, kai juose buvo viena iš Baracko Obamos dukrų. Ir tik po to, kai duženų aptiko valytoja.

Tad Kongreso respublikonai ir demokratai nori sužinoti, kaip Slaptajai tarnybai vadovaujanti agentūros veteranė Julia Pierson ketina keisti agentūros darbą ir procedūras.

„Vienas slaptasis agentas su manimi kalbėdamas pasakė: „mums pasisekė“... Gerai, bet ar galime kliautis sėkme? Toje tarnyboje dirba puikių vyrų ir moterų, bet turiu rimtų klausimų dėl vadovybės apsaugos, protokolo“, – teigia Atstovų rūmų narys iš Jutos Jasonas Chaffetzas.

Posėdis vyks už uždarų durų, kad informacija nenutekėtų galimiems užpuolikams.

Kongresas patvirtino 918 milijonų dolerių biudžetą Slaptajai tarnybai, kuri turi saugoti prezidentą, beveik 5 milijonais daugiau, negu prašė administracija.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min