Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 25, 23:00

Po Joe Bideno pareiškimo apie Taivaną sąjungininkai sumišę – kas bus su Kinija?

Dar prieš JAV prezidentui Joe Bidenui šią savaitę atvykstant į Tokiją stiprinti partnerystės su Australija, Indija ir Japonija, šiam aljansui buvo sunku išlaikyti vieningą frontą, nes Indija susilaiko nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pasmerkimo. Dabar yra naujų kliūčių.
Joe Bidenas Tik prenumeratoriams
Joe Bidenas / „The New York Times“/Tom Brenner nuotr.

J.Bidenas pirmadienį išsakė netikėtų pastabų apie Taivaną ir dabar Indijos ir Ramiojo vandenyno blokas susiduria su dar viena netikėta komplikacija.

Keturių valstybių viršūnių susitikimo išvakarėse J.Bidenas pareiškė, kad gintų demokratinę salą karinėmis priemonėmis, jei į ją įsiveržtų Kinija. Šie jo žodžiai nuraibuliavo visame pasaulyje ir įstūmė sąjungininkus į sudėtingą padėtį, siekiant išvengti tolesnės priešpriešos su Pekinu.

Antradienį Tokijuje J.Bidenas bandė sušvelninti savo komentarus. Kartu su kitais trimis vadinamosios „Quad“ grupės lyderiais jis teigė, kad jo administracija neatsisako „strateginio dviprasmiškumo“ Taivano atžvilgiu.

Paklaustas, ar, jei Kinija užpultų Taivaną, jis siųstų karių, J.Bidenas atsakė: „Politika visiškai nepasikeitė“.

Vis dėlto, po jo ankstesnės dienos komentaro, kai jis, žurnalistės paklaustas, ar „norėtų įsitraukti į karinę veiklą, kad apgintų Taivaną“, atsakė „taip“, politiniai lyderiai visame pasaulyje bando perprasti, ką jis iš tiesų galvoja, ir atitinkamai pakoreguoti savo pozicijas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min