Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 19d. 22:01

Po ketverių metų paieškų nepalankaus Vladimiro Putino aplinkai žiniasklaidos magnato palaikai rasti Latvijoje

Latvijos policija
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Latvijos policija

Latvijos pareigūnai miškuose netoli Tukumo tikriausiai rado prieš ketverius metus dingusio rusų turtuolio, Didžiojoje Britanijoje leidusio nemokamą laikraštį verslui „City AM“, filmų kūrėjo ir teisininko Leonido Rožetskio palaikus. Anksčiau buvo manoma, kad Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui nepalankų turtuolį galėjo nužudyti Federalinė saugumo tarnyba, rašo dailymail.co.uk.

Oligarchas dingo 2008 kovą viešėdamas savo vasarnamyje Jūrmaloje. Tuo metu jis buvo įsivėlęs į konfliktą su V.Putinui artimais asmenimis.

Manoma, kad L.Rožetskinas galėjo įpykdyti Leonidą Reimaną – V.Putino draugą, ėjusį ir ryšių ministro pareigas, pranešdamas pasauliui, kad jis iš L.Rožetskio reikalavo kyšių ir grasino susidorojimu, jei šis nesutiks sudaryti pusės milijardo litų vertės  sandorio su mobiliojo ryšio kompanija, kurioje L.Reimanas turėjo finansinių interesų.

Po šio konflikto iki tol buvęs socialiai aktyviu L.Rožetskis atsitvėrė nuo visuomenės ir apsistatė apsaugininkais.Rusijoje L.Rožetskiui buvo iškelta byla. 

Šeštadienį 72 m. amžiaus L.Rožetskio mama Elvyra, gyvenanti Niujorke pranešė sulaukusi rusakalbio vyro skambučio, kuris pranešė, kad rastas jo sūnaus kūnas.

„Jis sakė, kad vyro palaikai rasti miške netoli Tukumo, o prie jų būta kreditinės kortelės su mano sūnaus vardu“, – tada pasakojo moteris.

L.Rožetskio mama jau anksčiau yra sakiusi, kad jos sūnus bus rastas tik negyvas ir teigusi, kad ši žmogžudystė – Federalinės saugumo tarnybos darbas. Elvyros teigimu, sūnų agentai nužudė, nes jis norėjo atskleisti faktus apie V.Putino valdžios korupciją.

Prieš pat dingimą 2008 m. 41 m. L.Rožetskis savo septyniolika metų už jį jaunesnę žmoną Nataliją Belovą ir trejų metukų sūnų įkurdino naujuose, 12 mln. litų vertės namuose Londono centre.

L.Rožetskis artimiausiems draugams buvo prasitaręs, kad baiminasi dėl savo gyvybės, todėl yra nutaręs gyventi Londone. Be to, verslininkas norėjo, kad jo sūnus gautų anglišką išsilavinimą.

Rygos policija patvirtino, kad kartu su praėjusią savaitę rastais vyro palaikais buvo ir L.Rožetskio kreditinė kortelė. Tačiau, kad palaikai tikrai yra šio žmogaus, kol nebus gauti DNR tyrimų rezultatai, nepatvirtinama.

Jeigu pasitvirtins, kad Latvijoje rastas L.Rožetskio kūnas, tai bus ryškus persilaužimas vienoje mįslingiausių bylų, susijusių su Rusija po Sovietų Sąjungos žlugimo.

Anksčiau buvo spėliota, kad L.Rožetskis galėjo imituoti savo mirtį ir pabėgti į Ameriką bei ten dalyvauti liudininkų apsaugos programoje. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min