15min be reklamos
2022 11 26, 13:33

Po Prancūzijos ir Italijos nesutarimų ES ministrai pritarė naujam migrantų planui

Europos šalių vidaus reikalų ministrai penktadienį pritarė Europos Sąjungos planui geriau koordinuoti atvykstančių migrantų srautų valdymą po to, kai tarp Italijos ir Prancūzijos kilo įnirtingas ginčas dėl pabėgėlių gelbėjimo laivo.
Migrantai
Migrantai / 123RF.com nuotr.

Prancūzija apkaltino Italiją nesilaikius jūrų teisės, kai Roma anksčiau šį mėnesį į savo uostus neįsileido nevyriausybinės organizacijos laivo „Ocean Viking“ su migrantais.

Po šio incidento Briuselyje prasidėjo derybos, kuriomis siekiama užkirsti kelią naujam ES ginčui dėl šio politiškai sudėtingo klausimo.

Visos šalys apibūdino susitikimą kaip produktyvų, nors Čekijos vidaus reikalų ministras Vitas Rakusanas, kurio šalis pirmininkauja ES, vėliau pareiškė, kad visi dalyviai sutarė, jog „galima ir reikia padaryti daugiau“, kad būtų rastas ilgalaikis sprendimas.

Pasak jo, ministrai vėl susirinks iš anksto suplanuotame posėdyje gruodžio 8 dieną tęsti „sudėtingos diskusijos“.

Europos Komisijos vicepirmininkas Margaritis Schinas, kuriam pavesta „propaguoti mūsų europietišką gyvenimo būdą“, teigė, kad Europa nebegali taikstytis su dar vienu ad hoc sprendimu.

„Negalime ir toliau dirbti įvykis po įvykio, laivas po laivo, incidentas po incidento, maršrutas po maršruto“, – sakė jis, primindamas, kad ankstesnėmis krizėmis pasinaudojo „populistinės ir eurofobinės jėgos“.

Prieglobsčio prašytojų skaičius vis dar yra gerokai mažesnis nei 2015 ir 2016 metais, tačiau šis ginčas jau pakenkė laikinam susitarimui dėl tolygesnio migrantų paskirstymo tarp 27 valstybių bloko narių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min