Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po prezidento rinkimų Maskvos centras paskendo mitinguose

Vladimiro Putino šalininkų mitingas Maskvoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiro Putino šalininkų mitingas Maskvoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienio vakarą beveik visą Rusijos sostinės Maskvos centrą užėmė įvairūs mitinguotojai – tiek palaikantys dar vienai kadencijai išrinktą Vladimirą Putiną, tiek ir atstovaujantys įvairioms opozicinėms politinėms jėgoms ar protestuojantys prieš rinkimų rezultatus.

Puškino aikštėje į mitingą susirinko opozicijos „Už sąžiningus rinkimus“ šalininkai. Protesto akcijoje įžanginį žodį tarė Vladimiras Ryžkovas, pareiškęs, kad sekmadienį vykę prezidento rinkimai yra nelegitymūs. Po to žinomas Rusijos opozicijos veikėjas pareikalavo, kad būtų surengti nauji tiek prezidento, tiek Dūmos rinkimai, kad būtų atstatydintos rinkimų komisijos, ištirtos rinkimų falsifikacijos, į laisvę paleisti politiniai kaliniai ir būtų pradėtos politinės sistemos reformos.

Mitinguotojai Puškino aikštėje turi Maskvos vadovybės leidimą akcijai, kurioje dalyvautų iki 10 tūkst. žmonių. Policija praneša, kad 19.00 val. vietos (17.00 val. Lietuvos) laiku aikštėje susirinko jau apie 5 tūkst. protestuotojų. Žmonės tebeplūsta į aikštę. Lenta.ru žiniomis, prie aikštės stovi apie 120 policijos ir vidaus kariuomenės autobusų ir sunkvežimių.

Prieš prasidedant šiam mitingui, Novopuškinkso skvere vyko Rusijos Federacijos komunistų partijos mitingas. Tačiau, kaip pranešama, jame dalyvavo vos apie 300 žmonių. Komunistų mitingas baigėsi be incidentų.

Tuo tarpu Maskvos policija Lubiankos aikštėje sulaikė apie pusšimtį nesankcionuotos protesto akcijos dalyvių. Tarp jų – „Kitos Rusijos“ lyderį Eduardą Limonovą ir Matvejų Krylovą. Policija praneša, kad sulaikytieji – uždraustosios nacionalbolševikų partijos nariai. Opozicionieriai planavo surengti mitingą prie Centrinės rinkimų komisijos pastato, tačiau buvo sulaikyti vos išėję iš metro stoties.

Maniežo aikštėje vyksta V.Putino šalininkų mitingas. Jį lozungu „Rusija, Putinas, pergalė“ pradėjo valdžios partijos „Vieningoji Rusija“ generalinės tarybos prezidiumo sekretoriaus pavaduotojas Andrejus Isajevas. Akcijoje, kaip praneša lenta.ru, dalyvauja Kremlių remiančių jaunimo organizacijų, tokių kaip „Naši“, nariai. „Vieningosios Rusijos“ duomenimis, į V.Putino šalininkų akciją susirinko per 15 tūkst. žmonių. Policija pateikia kuklesnius skaičius – apie 10 tūkst. dalyvių.

Maskvos merija taip pat yra išdavusi leidimus mitinguoti dar kelioms su dabartine valdžia susijusioms jaunimo organizacijoms. Mitingus įvairiose Maskvos aikštėse ir gatvėse rengia „Rusija jaunoji“, „Vieningosios Rusijos“ Jaunoji gvardija“. Šios organizacijos ir „Naši“ pasirūpino leidimais akcijas vienu metu rengti net keliose vietose.

Ketinta susprogdinti V.Putino rėmėjų mitingą? (papildyta 18.32 val.)

Maskvos srities policija tvirtina sulaikiusi sprogmenų, kuriuos ketinta panaudoti Maniežo aikštėje kovo 5 arba 6 dienomis, gamintoją ir pardavėją. Pasak pareigūnų, iš teroro akto planuotojų paimta radijo bangomis valdoma, 1,2 kg sverianti ir žalojančiais elementais užpildyta bomba.

Iš pradžių buvo sulaikytas sprogmens pardavėjas, o vėliau jis išdavė ir 22 metų sprogmens gamintoją iš Podolsko. Pastarasis sprogmenis su padėjėju iš buitinių cheminių medžiagų – amonio salietros, aliuminio pudros ir kitų komponentų – gamino savo sodyboje.

Sankt Peterburge areštuota apie 70 opozicionierių

Kaip praneša naujienų agentūra „Interfax“, per nesankcionuotą opozicijos mitingą Sankt Peterburge sulaikyta apie 70 žmonių. Tarp sulaikytųjų – keli Sankt Peterburgo savivaldos deputatai, priklausantys opozicinėms „Jabloko“ ir komunistų partijoms, „Kitos Rusijos“ aktyvistai, kitų organizacijų atstovai.

Iš viso stichiškai surengtoje opozicijos akcijoje Sankt Peterburge dalyvavo apie 800 žmonių. Jie skandavo prieš V.Putiną nukreiptus lozungus ir reiškė nepasitenkinimą rinkimų rezultatais.

Puškino aikštėje prasidėjo mitinguotojų ir policijos susirėmimai (papildyta 19.13 val.)

Puškino aikštėje jau po oficialios mitingo pabaigos policijos pareigūnai pradėjo areštuoti opozicijos akcijos „Už sąžiningus rinkimus“ dalyvius, pranešama televizijos kanalo „Doždj“ „Twitter“ kanale.

Leidinys „Moskovskije novosti“ kiek anksčiau pranešė apie tai, kad aikštėje prasidėjo susidūrimai tarp radikaliai nusiteikusių opozicionierių ir omonininkų. Teigiama, kad kai kurie opozicijos šalininkai pareigūnus apmėtė dūmų ir ugnies užtaisais.

Omonininkai sulaikė opozicionierius S.Udalcovą ir A.Navalną (papildyta 20.33 val.)

Per mitingo išvaikymą Puškino aikštėje buvo sulaikyti keli opozicijos lyderiai, tarp jų Sergejus Udalcovas ir Aleksejus Navalnas, praneša lenta.ru. Pasibaigus mitingui, dalis jo dalyvių – apie tūkstantis žmonių – liko prie fontano. Tada omonininkai apjuosė opozicionierius žiedu ir juos pradėjo suiminėti, naudodami gumines lazdas ir kitas specialiąsias priemones.

Kai kurie opozicionieriai mėgino priešintis policininkams – sėdo ant žemės ir susikabino rankomis. Tada pareigūnai bandė juos atplėšti jėga vienus nuo kitų. Omonininkams demonstruojant jėgą mitinguotojai skandavo „Gėda!“ ir „OMON pažeidžia įstatymą“. Tuo metu policininkai per garsiakalbius ragino mitinguotojus išsiskirstyti.

Iš viso Puškino aikštėje sulaikyta apie 100 žmonių (papildyta 20.56 val.)

Iš viso Puškino aikštėje policija sulaikė apie 100 žmonių. Apie tai tiesioginiame televizijos kanalo „Doždj“ eteryje telefonu pareiškė opozicijos atstovas Ilja Jašinas, kuris taip pat buvo sulaikytas.

Pasak I.Jašino, vien tame policijos furgone, kuriame jis sėdi uždarytas, yra dar apie dvi dešimtys sulaikytųjų. Iš viso, jo teigimu, policininkai „žmonių prikimšo“ į kelias tokias mašinas. I.Jašinas taip pat papasakojo, kad pradėjusi areštus policija niekaip nepaaiškino savo veiksmų ir elgėsi labai šiurkščiai.

Po to, kai opozicijos šalininkai buvo išvaikyti iš Puškino aikštės, keli šimtai žmonių vėl susibūrė į minią ir pradėjo žygiuoti Tverskaja gatve. Automobilių eismas gatve buvo paralyžiuotas. Stichinę eiseną policija sustabdė prie metro stoties „Majakovskaja“, užblokavusi gatvę keturiais autobusais. Iš karto po to pradėti nauji areštai.

Omonininkams pavyko nustumti mitinguotojus ant šaligatvio greta viešbučio „Kontinental“. Kaip pažymi naujienų agentūros ITAR-TASS korespondentas, policininkai aktyviai naudoja specialiąsias priemones. Pavyzdžiui, nuo elektros šoko prietaiso nukentėjo vienas iš įvykius filmavusių televizijos operatorių.

Tuo tarpu opozicijos aktyvistas Vitalijus Šuškevičius per „Twitter“ pranešė, kad Puškino aikštėje po mitingo išvaikymo pradėjo rinktis nauja protestuotojų minia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min