15min be reklamos
2022 12 01, 19:20

Po rasistinio komentaro atsistatydino Bakingamo rūmų ūkio narė

Viena Bakingamo rūmų garbės narė atsistatydino po to, kai į viešumą pateko jos rasizmu dvelkiančio pokalbio su juodaode moterimi fragmentai.
Minia prie Bakingamo rūmų
Minia prie Bakingamo rūmų / „Scanpix“ nuotr.

Minėtoji rūmų ūkio narė kelis kartus perklausė juodaodės moters, vadovaujančios labdaros organizacijai smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims, iš kokios šalies ji „kilusi“, nors ši tvirtino esanti britė.

Šį pokalbį socialiniame tinkle „Twitter“ išsamiai aprašė Ngozi Fulani, Rytų Londone įsikūrusios prieglaudos „Sistah Space“, teikiančios specializuotą pagalbą moterims, kilusioms iš Afrikos ir Karibų jūros regiono, vadovė.

Incidentas įvyko karalienės konsortės Camillos surengtame priėmime moterims, kovojančioms su smurtu šeimoje.

N.Fulani pasakojo, kad, kai vienai iš rūmų ūkio narių pasakė, jog yra iš Rytų Londono, jos paklausė: „Ne, iš kurios Afrikos dalies JŪS esate?“

Rūmai pareiškė, kad šį incidentą vertina itin rimtai ir ištyrė „nepriimtinus ir labai neprideramus komentarus“.

Jungtinės Karalystės spaudos asociacija ir kelios šalies žiniasklaidos priemonės nurodė, kad moteris, išsakiusi šias pastabas, yra ledi Susan Hussey, daugiau nei 60 metų buvusi karalienės Elžbietos II rūmų dama. Ji taip pat yra Velso princo krikštamotė.

N.Fulani įvardijo rūmininkę tik kaip ponią SH.

Tuo metu Bakingemo rūmai atsisakė komentuoti šio asmens tapatybę.

Tai ne pirmas tokio pobūdžio incidentas karališkosios šeimos rezidencijoje Londone – rasizmo šešėlis čia buvo praslinkęs ir po to, kai nederamomis pastabomis pasiskundė Sasekso kunigaikštienė Meghan.

Už princo Harry ištekėjusi amerikietė, kurios motina yra juodaodė, o tėvas – baltaodis, praėjusiais metais sakė, kad vienas karališkųjų rūmų narys moteriai besilaukiant pirmojo vaiko paklausė jos, kokios spalvos bus jos kūdikio oda.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min