-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Po rekordinės pusantrų metų politinės krizės pagaliau suformuota Belgijos vyriausybinė koalicija

Apie suformuotą būsimos Belgijos federalinės vyriausybės koaliciją oficialiai paskelbė belgų karaliaus Alberto II tarpininkas partijų derybose, prancūzakalbių socialistų lyderis Elio Di Rupo.
Elio di Rupo, kuris šioje nuotraukoje užfiksuotas po audiencijos pas karalių Albertą II, oficialiai paskelbė apie apie suformuotą būsimos Belgijos federalinės vyriausybės koaliciją.
Elio di Rupo, kuris šioje nuotraukoje užfiksuotas po audiencijos pas karalių Albertą II, oficialiai paskelbė apie apie suformuotą būsimos Belgijos federalinės vyriausybės koaliciją. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Po ataskaitos karaliui jis pranešė, kad federalinei šalies vyriausybei atstovaus socialistai, liberalai ir krikščionys demokratai nuo olandų kalba šnekančios Flandrijos ir prancūzakalbės Valonijos.

Į vyriausybę, dalies flamandų derybininkų prašymu, neįeis „žaliosios partijos“ iš abiejų šalių regionų, nors jos ir dalyvavo derybose, kurios išvedė šalį iš rekordiškai užsitęsusios politinės krizės, dėl belgų valstybės reformų. Vyriausybėje taip pat nedalyvaus svarbiausias 2010 metų birželio 13 dieną parlamento rinkimų laimėtojas – nacionalistinė partija „Naujasis flamandų aljansas“, kuris boikotavo visus prancūzakalbių pasiūlymus per derybas.

E.Di Rupo paskelbė, kad penktadienį sušaukia į pirmą susitikimą vyriausybės partijų vadovus tartis dėl darbo, formuojant vyriausybę. Jis pažymėjo, kad „svarbiausiu dalyku taps 2012 metų biudžeto formavimas“.

Vietos žiniasklaida pažymi, kad mažai tikėtina, jog naujoji Belgijos vyriausybė atsirastų dar prieš lapkritį.

Spalio 8-osios naktį belgų politinių partijų lyderiai, dalyvaujantys derybose, paskelbė apie „istorinį susitarimą“ ir „didžiausią valstybinę reformą Belgijos istorijoje“. Artėja prie pabaigos politinė krizė, prasidėjusi 2010 metų balandį. Tada Belgijos federalinė vyriausybė atsistatydino, nesugebėjusi suderinti frankofonų ir nyderlandų partijų pozicijų.

Pirmalaikiai parlamento rinkimai 2010 metų birželio 13 dieną nepadėjo šių prieštaravimų išspręsti, ir frankofonų bei nyderlandų partijų derybos dar visai neseniai buvo įstrigusios aklavietėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius