Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po riaušėmis pasibaigusio piketo Londone norima uždrausti antiislamiškus protestus

Britų krikščionių demonstracija prieš musulmonus Londone nepraėjo taikiai.
„Scanpix“/Xposurephotos.com nuotr. / Britų krikščionių demonstracija prieš musulmonus Londone nepraėjo taikiai.
Šaltinis: 15min iš Londono
44
A A

Londono rajono meras pareikalavo uždrausti kraštutinių dešiniųjų demonstracijas, kurios dažniausiai nukreiptos prieš musulmonus. Organizacija „Britain First“ per savaitę surengė dvi demonstracijas Tower Hamlets rajone, kurių metu ne taikiai žygiavo ir protestavo, o sąmoningai provokavo vietos gyventojus. Protestai baigėsi susirėmimais.

Šeštadienio popietę apie 15 organizacijos narių, kaip jiems įprasta, nešini vėliavomis ir krikščionių kryžiumi, susirinko prie vienos didžiausių ir seniausių Rytų Londono mečečių. Vos keletą dienų anksčiau ta pati grupuotė susirinkusi prie mečetės skandavo „mes norime susigrąžinti savo šalį“ tuo metu, kai religinę įstaigą lankė mokiniai.

Šeštadienį užkirtę įėjimą į maldos namus „Britain First“ nariai sukėlė tikrą ažiotažą. Per garsiakalbį skanduodami antiislamiškas frazes bei vėl reikalaudami susigrąžinti savo šalį, neleido musulmonams užeiti bei varė juos lauk.

Jūs nežinote, su kuo prasidedate! Jūsų jau laukia greitosios automobiliai!

Savo ruožtu susirinkę musulmonai rėkė ir grasino protestuotojams, kuriuos saugojo vietos pareigūnai.

„Jūs nežinote, su kuo prasidedate!“, „Jūsų jau laukia greitosios automobiliai!“, – ir panašias frazes rėkė būriu susispietę islamo išpažinėjai. Britų protestas stipriai suerzino susirinkusius musulmonus, kurie ėmė skanduoti „Allahu Akhbar“. Prie būrio musulmonų prisijungė ir krikščionių pastorius, bandęs juos raminti, o piketuojantiems paaiškinti, kad jie elgiasi neteisingai, tačiau sulaukė protestuotojų pasmerkimo.

Proteste pasirodė ir miesto Tarybos narys, išpažįstantis islamą, bei paprašė piketuotojų pasitraukti nuo religinio pastato ir neužstoti tikintiesiems įėjimo. Tarybos narys paspaudė ranką vyrui iš „Britain First“, tačiau atsisakė prisiliesti prie moters, kas sukėlė dar didesnį protestuotojų pasipiktinimą. „Ir tokius žmones mes renkame į Tarybas, neįtikėtina, jis nespaudžia man rankos, nes aš esu moteris!“, – rėkė įpykusi piketuotoja.

„Scanpix“/Xposurephotos.com nuotr./Protestuotojus saugojo gausios policijos pajėgos.
„Scanpix“/Xposurephotos.com nuotr./Protestuotojus saugojo gausios policijos pajėgos.

Iš Tower Hamlets į Brick Lane žygiuojančius protestantus gyva tvora saugojo policijos pareigūnai, mat įpykę musulmonai, juos sekė. Pakeliui įvykus keletai nedidelių susirėmimų pareigūnai iškvietė pastiprinimą, o krikščionis protestuotojus apsupusi minia islamo išpažinėjų svaidėsi necenzūrinėmis frazėmis ir elgėsi agresyviai. Savo ruožtu „Britain First“ nariai vadino musulmonus barbarais ir atsisakė nutraukti protestą.

Protestus vadina provokacija

Į gatves išėjus dar daugiau musulmonų bei atvažiavus policijos pastiprinimui buvo užtvertos gatvės, o protestuotojai išvežti pareigūnų automobiliais.

Tower Hamlets meras Johnas Biggsas susitiko su metropoliteno policijos vadovybe aptarti tolesnių protestų. Mero teigimu, policija turėtų geriau dirbti vėlesnių provokacinių protestų metu šiame rajone arba išvis juos drausti, mat jų nurodomas tikslas neatitinka realybės.

„Scanpix“/Xposurephotos.com nuotr./Į piketą susirinkę musulmonai ramino vieni kitus.
„Scanpix“/Xposurephotos.com nuotr./Į piketą susirinkę musulmonai ramino vieni kitus.

J.Biggsas pareikalavo, kad pareigūnai išsiaiškintų, ar protestuotojai turi teisę užblokuoti visuomeninių pastatų įėjimus ir kad į ateityje vyksiančius „Britain First“ protestus reaguotų greičiau.

„Britain First“ protestai, įvilkti į „taikios eisenos“ drabužius, iš tiesų yra aiškiai rengiami provokuoti žmones ir fiksuoti jų reakcijas. Tokie protestai trukdo gyventojams teisėtai užsiimti savo veikla, vykdyti verslą ir didina smurto riziką. Taryba ir mūsų partneriai pasmerkė šiuos protestus. Palaikome rajono gyventojus, o ypač musulmonus, kurie buvo išgąsdinti tokių veiksmų“, – trečiadienį paskelbė Tower Hamlets meras.

Politikas skatino policijos pareigūnus išlikti budriais ir stengtis išlaikyti atstumą tarp gyventojų ir „bulvarinių provokacijų“, kurias skelbia „Britain First“ nariai.

 

 

 

Komentarai: 44
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min