Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos – vietos katalikų baimė ir rusų radikalų raginimai kunigams dingti iš Krymo

Ukrainos katalikai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos katalikai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos vykdoma Krymo aneksija kelia baimę vietos katalikams, skelbia „Vatican Insider“. Ukrainos katalikiška žiniasklaida skelbia, kad katalikų dvasininkams Rusijos invaziją palaikantys žmonės siūlo palikti regioną.

Įvykiai Ukrainoje tapo Kijevo ir Haličo arkivyskupo Sviatoslavo Ševčuko ir popiežiaus Pranciškaus susitikimo pagrindine tema. Jau Maidano įvykių metu arkivyskupas buvo susitikęs su popiežiumi, kuris ragino katalikus nelengvų įvykių metu išlaikyti drąsą.

Ir Katalikų, ir Stačiatikių bažnyčios palaikė valdžią nuvertusius Maidano protestuotojus. Šiuo metu Romos katalikų bažnyčia Kryme atsidūrė itin nepavydėtinoje situacijoje.

Ir Katalikų, ir Stačiatikių bažnyčios palaikė valdžią nuvertusius Maidano protestuotojus. Šiuo metu Romos katalikų bažnyčia Kryme atsidūrė itin nepavydėtinoje situacijoje.

Monsinjoras Jacekas Pylas, duodamas interviu „Sir“, neslėpė, kad jiems šiuo metu labai reikia paramos ir dvasinės pagalbos. „Mums reikia stebuklo. Taikos stebuklo“, – sakė jis.

Paklaustas, ko tikisi iš Sviatoslavo Ševčuko ir popiežiaus Pranciškaus susitikimo, monsinjoras sakė, kad didžiausia parama bus popiežiaus maldos.

Popiežius Pranciškus jau ne kartą sekmadieninių pamokslų metu kvietė pasaulį taikai ir dialogui, kad būtų išspręsta padėtis Ukrainoje. 

Odesos ir Simferopolio vyskupas monsinjoras Bronislavas Bjernackis neslėpė, kad situacija pastaruoju metu labai įtempta, Katalikų Bažnyčios atstovai tapo vienu iš rusų taikinių. „Situacija ypač pavojinga. Mes visi tikimės, kad Vakarai pajėgs sustabdyti Vladimirą Putiną“, – sakė vyskupas. 

Prieš dvi dienas jau įvyko incidentas, kai Sevastopolyje nenustatyti ginkluoti asmenys pagrobė Ukrainos graikų katalikų bažnyčios šventiką Nikolajų Kvičą. Jis buvo pagrobtas iš Sevastopolio Dievo Motinos ėmimo dangun bažnyčios, po kurio laiko ginkluoti asmenys jį paleido. Dvasininkas teigė, kad jis buvo apkaltintas protestų prieš Krymo prijungimą prie Rusijos organizavimu, jam pasiūlyta dingti iš Krymo. 

Ukrainos jėzuitai irgi atvirai kritikuoja Rusiją. Jų atstovas Davidas Nazaras, duodamas interviu žurnalui „Narody“, pareiškė, kad įvyko „visiškai neteisėta okupacija“.

Davidas Nazaras sako, kad tai, ką daro V.Putinas, yra „ne agresijos aktas, o baimės išraiška.“

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min