Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 18d. 15:37

Po sprogimo Manhatane Amerika išsigando, o niujorkiečiai gūžtelėjo pečiais

Pareigūnai po sprogimo Manhatane tikrina šiukšlių dėžes
„Scanpix“/AP nuotr. / Pareigūnai po sprogimo Manhatane tikrina šiukšlių dėžes

Gali atrodyti, kad Manhatano sala nėra labai didelė, tačiau iš tiesų šeštadienio vakaro sprogimą, per kurį buvo sužeisti 29 žmonės, girdėjo tik nedaugelis. O patys niujorkiečiai įniko į ginčus, kad incidentas įvyko net ne Čelsio rajone, o tiesiog „niekieno žemėje“.

„Tai tikrai įkvepia: išgirdę apie sprogimą, niujorkiečiai puolė skambinti savo artimiesiems ir sakyti, kad 23-osios gatvės ir 6-osios aveniu sankryža nėra Čelsio rajone“, – teigė Manhatano gyventojas Maxas Readas.

Tai netiesa – konteineris, į kurį buvo įmestas sprogmuo, tikrai stovėjo Čelsyje, nors ir pačiame kvartalo pakraštyje.

Bet toks tas Niujorkas jau yra. Nors mieste, kurį prieš 15 metų rugsėjo 11-ąją sukrėtė didžiulis teroristinis aktas, saugumui visada skiriamas ypatingas dėmesys, patys žmonės yra tokie ciniški ir tokie skubantys, kad nuogąstauti dėl terorizmo ir nusikalstamumo tiesiog neturi laiko.

Niujorkiečiai mieliau pasiginčys dėl to, kuriame rajone kas įvyko – tarytum tai būtų labai svarbu.

Jie mieliau pasiginčys dėl to, kuriame rajone kas įvyko – tarytum tai būtų labai svarbu. Ginčysis net dėl konkrečios gatvės rajone.

Tinklalapio „Talking Points Memo“ redaktorius Joshas Marshallas, gyvenantis kitoje gatvės, kurioje nugriaudėjo sprogimas, pusėje, paskubėjo parašyti, kad konteineris stovėjo prie didelės aklųjų prieglaudos – teritorijoje, kur tikrai neverda aktyvus naktinis gyvenimas.

„Žiniasklaidoje mačiau pranešimų, kad ten visada daug žmonių. Tai nėra tiesa. Restoranai – už kelių šimtų metrų. Šeštadienio vakarais toje gatvėje dažniausiai tuščia“, – pažymėjo J.Marshallas.

23-oji gatvė šiaip jau gana judri, tačiau čia šeštadienio vakaro linksmybių Manhatane (skirtingai nei Lietuvoje, čia į barus ir klubus masiškai keliaujama ne penktadieniais, kai visi pervargę, o šeštadieniais) dalyviai paprastai nesibūriuoja.

Žmonės tik kerta gatvę skubėdami kur nors kitur – tikriausiai dėl to sužeistųjų nėra labai daug. Be to, nukentėjusieji sprogimo metu nebuvo visiškai šalia konteinerio, stovėjusio nuošalesnėje vietoje.

Dar vienas niujorkietis, kalbėdamas su šiuo metu Manhatane esanču 15min korespondentu, net šyptelėjo: „Iš tiesų gana keista, kai visa Amerika išsigandusi kalba apie grėsmingą išpuolį Manhatane, o mes čia Niujorke tiesiog nesijaudiname.“

Galbūt dėl to, kad niekas nežuvo, o galbūt būtent dėl to, kad Niujorkui būdingas kažkiek ciniškesnis požiūris, „Twitter“ jau sklinda ironiški pasakojimai apie miestiečių „sugebėjimą atsitiesti“.

Joshas Pattenas dar tą patį šeštadienio vakarą visiškai netoli sprogimo vietos sulaukė pasiūlymo nusipirkti ekstazio.

Pavyzdžiui, vienas garsios laidos „Saturday Night Live“ kūrėjų Joshas Pattenas dar tą patį šeštadienio vakarą visiškai netoli sprogimo vietos sulaukė pasiūlymo nusipirkti ekstazio, o Armanda Rivera sėdėjo bare 23-ojoje gatvėje ir matė, kaip vyras derasi dėl prostitutės paslaugų kainos.

Kitaip tariant, gyvenimas Niujorke tęsiasi toliau. Taip, visuose metro traukiniuose mirga raginimai „If you see something, say something“, be to, čia sustiprintas saugumas dėl antradienį prasidedančios Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos.

„Twitter“ nuotr./Niujorkiečiai raginami būti budrūs
„Twitter“ nuotr./Niujorkiečiai raginami būti budrūs

Tačiau didesnį sujudimą neįgudusiai akiai sunku pastebėti. Policininkų netgi nėra pernelyg daug, nors, žinoma, pareigūnai daro viską, kad netrukdytų nuolatiniam niujorkietiškam lėkimui. Net šis sekmadienio rytas Niujorke gana įprastas – Manhatane ramu.

Daugiau audrų – politinėje scenoje. Daugybė respublikonų, taigi – ir Donaldo Trumpo, rinkėjų socialiniuose tinkluose svarsto, kad sprogdinimą surengė „Islamo valstybė“, o nemažai demokratų kalba apie Vladimirą Putiną.

Visa tai, žinoma, tik kvailos spekuliacijos – Niujorko policija dar tik pradeda tyrimą ir neturi jokio pagrindo kalbėti apie terorizmą.

Beje, naktį policija uždarė ir 30-ąją gatvę tarp 6-osios ir 7-osios aveniu, o čia įsikūręs „Susivienijimas lietuvių Amerikoje“ – JAV lietuvių visuomeninė kultūrinė organizacija.

Temos: 2 Sprogimas Niujorkas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min