Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po teroristų muštro Rusijos kariškiai vakarais geria Luhansko restorane „Verkiantis gluosnis“

Teroristai kontroliuoja Luhansko miestą
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Teroristai kontroliuoja Luhansko miestą
Šaltinis: 15min
0
A A

Kremliaus pasakos apie tai, kad Rusijos karių Donbase nebėra, ir toliau bliūkšta. Laikraščio „The Financial Times“ žurnalistai tvirtina, kad apsilankę vieninteliame tebeveikiančiame karo niokojamo Luhansko restorane „Plakuchaya iva“ („Verkiantis gluosnis“) jie praleido vakarą su juos užkalbinusiais kariais iš Rusijos, rašo naujienų svetainė ft.com.

Pamatę užsieniečius restorane, jau išgėrę Rusijos karininkai juos pakvietė prisijungti prie savo staliuko. Vienas iš pustuzinio kariškių teigė, kad jie kartu Luhanske jau yra visą mėnesį, o tai reiškia, kad į Donbasą jie atvyko po rugsėjo 5-ąją pasirašytų paliaubų Minske.

Maskva jau ilgą laiką bandė įtikinti Vakarus neva Rytų Ukrainos teroristams padedantys Rusijos piliečiai yra „savanoriai“, o ten užfiskuoti Rusijos kariai iš tiesų išvyko savo noru atostogų metu. 

Iš Rusijos Voronežo srities kilęs Maksimas teigė, kad jų tikslas yra „vietos gyventojų apmokymai“.

Paklaustas, ar jie yra savanoriai, Maksimas atsakė: „Aišku, kad mes savanoriai. Niekas čia mūsų neatsiuntė. Jie (kariuomenės vadai) mums davė įsakymą – kas iš mūsų nori būti savanoriu?“. 

Maskva jau ilgą laiką bandė įtikinti Vakarus neva Rytų Ukrainos teroristams padedantys Rusijos piliečiai yra „savanoriai“, o ten užfiskuoti Rusijos kariai iš tiesų išvyko savo noru atostogų metu. 

Rusijos karių buvimo Ukrainoje įrodymai akivaizdūs. Rugsėjo mėnesį NATO ekspertai pranešė, kad iš viso Donbase yra ne mažiau kaip 3000 Rusijos karių, o Kijevas tikina, kad jų skaičius gali siekti net 10 tūkstančių.

Rugpjūtį internete pasirodė vaizdo įrašai su 10 Rytų Ukrainoje sugautų vyrų, kurie prisipažino, kad yra Rusijos desantininkai.

Kovotojai iš Čečėnijos ir Šiaurės Osetijos aktyviai reiškiasi Donecke nuo pat gegužės mėnesio. Paaiškėjo, kad kai kurie iš Rusijos atvykę kariai buvo apsistoję Donecko viešbutyje „Ramada“, kur naktis kainuoja 100 dolerių. „Ramada“ yra vienas iš kelių viešbučių, tebeveikiančių Donecke.

Blaiviausias Rusijos karys Stanislavas, supratęs, kad bendrauja su užsienio žurnalistais, greitai pasišalino iš restorano.

Kitas Donecko restorane sutiktas vyriškis, prisistatęs Slava, vilkėjo Rusijos kariuomenės uniformą su oficialia jos emblema. Karių kompanijoje taip pat buvo Salovatas, pravarde „Totorius“, ir kiek vyresnis nei 20 metų Kirilas su randu ant skruosto bei vienas tamsaus gymio vyras.

Tik blaiviausias Rusijos karys Stanislavas, supratęs, kad bendrauja su užsienio žurnalistais, greitai pasišalino iš restorano.

Visi jie vilkėjo vienodomis, naujausio pavyzdžio Rusijos karių uniformomis, bet nė vienas iš jų su savimi restorane neturėjo ginklų. Jie prisipažino, kad šiame restorane lankosi nuo pat savo atvykimo į Luhanską pradžios. Nors ir minėjo, kad kiekvieną dieną jie vykdo „mokymus“, tačiau nesutiko atskleisti daugiau detalių apie tai.

Nors mūšiai Luhanske ir aplink jį šiuo metu ir aprimę, tačiau mieste nuo aštuntos valandos vakaro galioja komendanto valanda. Dėl to Rusijos karių linksmybės „Verkiančiame gluosnyje“ ilgai netrunka. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min